tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Natália Milanová, foto: tasr

Milanová: Pandémia odhalila množstvo vecí, ktoré doteraz nefungovali

Finančné kompenzácie na pomoc pandémiou paralyzovanej kultúre i systémové riešenia vedúce k transparentnosti a zefektívneniu činnosti Ministerstva kultúry. Tak vidí hlavné ťažisko aktivít v prvom roku nového manažmentu MK šéfka kultúrneho rezortu Natália Milanová.

„Pandémia nielen zastavila dianie v kultúre, ale odhalila doteraz množstvo zanedbaných, no pre kultúru životne dôležitých vecí, ktoré na ministerstve nefungovali. Skostnatené ministerstvo sme začali rozhýbavať, priority nám diktoval COVID-19,“ uviedla ministerka.

Príspevky do umeleckých fondov

V tejto súvislosti pripomína spustenie pomoci, ktorej predchádzala nevyhnutná zmena legislatívy. „Týkala sa napríklad zdobrovoľnenia príspevkov do umeleckých fondov, podmienok pre organizátorov podujatí či zabezpečenia väčších príjmov pre rádiá z mediálnej komerčnej komunikácie,“ pripomenula ministerka.

Priamu finančnú pomoc organizoval rezort prostredníctvom mimoriadnych výziev. „Prostredníctvom nich, či už pripravených samotným ministerstvom, verejnoprávnymi podpornými fondmi, ale i v kooperácii s inými rezortmi sme subjektom v kultúre prerozdelili viac ako 51 miliónov eur,“ informovala ministerka.

Korona tím

Avizovala ďalšie formy pomoci, na ktorých pracuje vytvorený „Korona tím“ ministerstva aj v spolupráci s predstaviteľmi kultúrnej a umeleckej obce. „Aktualizované informácie o pomoci a výzvach možno nájsť na webe PomahameKulture.sk,“ dodala Milanová.

V rámci snáh o zefektívnenie práce rezortu i jeho podriadených organizácií vyzdvihla vykonané vnútorné audity a kontroly rezortných inštitúcií, revíziu výdavkov na kultúru i prijatie interných predpisov, ktoré majú zabezpečiť férové a transparentné výberové konania.

Deklarovala, že do druhého roku vlády vstupuje ministerstvo kultúry s prioritou priniesť zmeny, ktoré umožnia pomoc kultúrno-kreatívnemu priemyslu. „Výzvou ministerstva je stať sa efektívnou a transparentnou inštitúciou, ktorá pozná potreby ľudí pracujúcich vo svojom sektore a aktívne zastupuje a presadzuje ich záujmy,“ dodáva ministerka.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milanová: Pandémia odhalila množstvo vecí, ktoré doteraz nefungovali

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku