eReport.sk
Natália Milanová, foto: tasr

Milanová na adresu Hegera: Verím, že prinesie pokoj a všetko bude dobré

Súčasný vicepremiér a minister financií Eduard Heger je človek spájania. Myslí si to ministerka kultúry Natália Milanová na margo osoby designovaného premiéra. Uviedla to v utorok po rokovaní vlády.

„Verím, že prinesie pokoj a všetko bude dobré,“ povedala Milanová. Minister životného prostredia Ján Budaj označil rekonštrukciu vlády za reštart. Verí, že koalícia má ešte svoje poslanie. „Myslím, že aj tí, ktorí vyvolávali konflikty, to dnes ľutujú, lebo na konci dňa bude verejnosť hodnotiť tých, čo hádku začínali a tých, čo na hádku reagovali, úplne rovnako,“ povedal po rokovaní vlády. 

Šéfka rezortu kultúry uviedla, že posledné rokovanie vládneho kabinetu Igora Matoviča bolo nostalgické a trošku smutné, okrem toho aj konštruktívne, pokojné a rýchle. „Čaká nás veľa novej práce a verím, že nám to pôjde lepšie a bez konfliktov,“ povedala.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijme demisiu premiéra Matoviča v utorok o 16.00 h. Zostavením novej vlády poverí Hegera. Matovič v nedeľu (28. 3.) informoval, že sa má pre vyriešenie koaličnej krízy na poste premiéra vymeniť s ministrom financií Hegerom. Ustúpil aj od požiadaviek voči partnerom. Hegera ako nového designovaného premiéra prijali aj koaliční partneri.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milanová na adresu Hegera: Verím, že prinesie pokoj a všetko bude dobré

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti