eReport.sk

Milan Ondrík a expartner Dary Rolins odkazujú neprajníkom: Uživíme sa aj ako rezbári!

Herci a speváci to v kríze Covidu nemajú jednoduché. Namiesto podpory cítia pohŕdanie a nenávisť. Mnohí im radia, nech sa začnú živiť poriadnou prácou a posielajú ich k lopate. Herec Milan Ondrík (40) a český spevák Matěj Homola (47), exmanžel Dary Roliny (47) sa fyzickej práce ani trochu neboja. Práve naopak. V období, keď nemohli hrať, siahli po dreve a dláte.

Milan Ondrík, otec troch detí zažil posledné mesiace nesmierne náročné obdobie. Patrí k hercom, ktorí milujú divadlo a kontakt s divákmi im nesmierne chýba. Po úspešnej premiére Kuba v SND je jeho práca opäť ohrozená. Keď sa to stalo v marci, začal prerábať pivnicu na rezbársku dielňu. „Počas bežného života som sa k tomu nevedel dopracovať,“ priznal herec, o ktorom len najbližší priatelia vedeli, že je vyštudovaný rezbár. „Na moje okrúhle štyridsiate narodeniny mi súrodenci priniesli stôl, ktorý mi ešte môj dedo urobil. Dielňa je dnes komplet hotová, dokúpil som si zásobu dlát a pripravil som sa na situáciu, keby náhodou korona trvala dlhšie. Radšej by som prijal túto prácu, ako sa hrať na youtubera alebo on-line herca,“ prezradil.

Rezbárstvo nečakane chytilo aj hudobníka a speváka Matěja Homolu,  exmanžela Dary Rolins a otca Laury (14). „Nikdy som nechcel pracovať s drevom, ani mať podobné hobby. Tento rok som však dával na miniramp nové rúrky a potrebovala som z nich dostať hrdzu. Tak som zašiel do železiarstva. Pánko za pultom mi poradil náradie na brúsenie, ktoré som predtým nedržal v ruke. So železom to išlo hravo, a tak mi napadlo skúsiť vybrúsiť kus dreva. Zvláštne, fungovalo to lepšie, než sme očakávali. A tak som brúsil a brúsil!“ Až napokon Matěj vybrúsil úžasné hlavy, masky a figúru, ktorá nápadne pripomína jeho ex, Daru Rolins. Žeby ju mal stále v hlave?

Vyrezaná socha nápadne pripomína Daru Rolins

foto: fcb, profimedia, achív MO


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Milan Ondrík a expartner Dary Rolins odkazujú neprajníkom: Uživíme sa aj ako rezbári!

Najnovšie