eReport.sk
Mila Kunis
Mila Kunis, FOTO: Instagram/Mila KunisM

Mila Kunis učí deti o Ukrajine. Prečo však spolu hovoria po rusky?

Herečka Mila Kunis je rodáčkou z Ukrajiny. Od vypuknutia vojny si ešte viac uvedomuje, že o týchto koreňoch musí učiť i svoje deti. Spoločne sa rozprávajú aj o finančnej zbierke, vďaka ktorej poskytnú našim susedom potrebnú humanitárnu pomoc.

Nikdy mi to nenapadlo, pokiaľ sa to nestalo. Zdalo sa, že cez noc sme sa obaja otočili k našim deťom a povedali si – Ste napoly Ukrajinci, napoly Američania. Okamžite sa z toho stala vec a povedali mi – Áno, chápeme to, mami,“ herečka prezradila, ako reagovali na prvé informácie o napadnutí jej rodnej krajiny.

Mila Kunis povedala, že sa ich od tohto momentu snaží ešte intenzívnejšie vychovávať aj v súlade so svojimi koreňmi. Chce, aby poznali čo najviac informácií o Ukrajine a bola im táto krajina blízka. Zdá sa jej skvelé a zároveň veľmi dôležité, že sú vďaka tomu v kontakte s dvoma kultúrami, pretože majú širší rozhľad.

Po rusky hovorí aj s rodičmi

Otec a mama Mily Kunis emigrovali do USA, keď mala sedem rokov. Na svoju rodnú krajinu nemá až tak veľa spomienok, napriek tomu jej navždy zostala v srdci. Dodnes ovláda ruský jazyk a učí ho dokonca aj svoje deti.

„Nehovorím ukrajinsky. Keď som vyrastala v Ukrajine, bola stále pod patronátom ZSSR, tak som hovorila rusky, ako my všetci hovoríme. Moje deti teda rozumejú rusky. Ja hovorím rusky s mojimi rodičmi. Hovorila som si, že je dobré vedieť ďalší jazyk.“

Mila Kunis

„Nehovorím ukrajinsky. Keď som vyrastala v Ukrajine, bola stále pod patronátom ZSSR, tak som hovorila rusky, ako my všetci hovoríme. Moje deti teda rozumejú rusky. Ja hovorím rusky s mojimi rodičmi. Hovorila som si, že je dobré vedieť ďalší jazyk,“ povedala v rozhovore s Chrisom Wallaceom.

Viac sa dozviete:

  1. Hayden Panettiere s Vladimirom Kličkom
  2. Mila Kunis

Veľký úspech slávi aj zbierka, ktorú založila spolu s manželom Ashtonom Kutcherom. V priebehu jedného mesiaca sa im podarilo vyzbierať 30 miliónov dolárov. Mila prezradila, že napriek tomu so svojou pomocou neprestávajú a naďalej budú vyjadrovať Ukrajine podporu rôznymi inými spôsobmi.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mila Kunis učí deti o Ukrajine. Prečo však spolu hovoria po rusky?

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti