eReport.sk
Roman Mikulec (OĽaNO). Foto: tasr

Mikulec: Testovanie na hraniciach nebude. Nie je to celkom adekvátne

Prioritou najbližších dní je dobrovoľné testovanie ľudí na ochorenie COVID-19 v každom okrese. Testovanie na hraniciach, s ktorým sa pôvodne malo začať v pondelok (16. 11.), zatiaľ nebude. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii TV Markíza Na telo minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) s tým, že ak sa súkromné firmy predsa len testovať rozhodnú, nebude im v tom bránené.

 “Testovanie na hraniciach zatiaľ nebude vzhľadom na to, že aj pilotný projekt testovania na ukrajinskej hranici ukázal, že to nie je celkom adekvátne. Myslím v počte ľudí otestovaných a v počte pozitívnych. Pandemická komisia sa dohodla na tom, že sa zatiaľ toto testovanie nebude spúšťať takým spôsobom, ako sme to chceli,” povedal Mikulec.

Dobrovoľné odberné miesta v každom okrese je priorita

Zároveň však podľa neho platí, že ak sa súkromné firmy rozhodnú napriek tomu testovať, štát ich podporí. “V prípade, že tieto firmy zo svojho pohľadu, povedzme si na rovinu, je to obchodná vec, zvážia, že sa im to na tých hraniciach oplatí, keď budú testovať, sme pripravení ich podporiť,” poznamenal šéf rezortu vnútra. Podľa Mikulca je priorita ale postavená na tom, aby boli dobrovoľné odberné miesta v každom okrese. Momentálne podľa neho funguje 25 odberných miest, ktoré otestovali viac ako 30-tisíc ľudí.

Minister tiež podotkol, že na hraniciach budú prebiehať kontroly, keďže platí to, čo je vo vyhláške Úradu verejného zdravotníctva SR. Okrem toho poukázal na to, že všetky susediace krajiny budú od pondelka červené, a tak bude pre každého, kto bude vstupovať na Slovensko platiť, že sa musí preukázať testom PCR.

Zdroj: tasr, foto: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec: Testovanie na hraniciach nebude. Nie je to celkom adekvátne

Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti