eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

Mikulec počíta s 200 miliónmi eur! Už vie, na čo na ministerstve minú

Tučný balík peňazí z fondu obnovy, s ktorým rezort vnútra ráta, sa má využiť na zavedenie nových opatrení, investovať chcú aj do posilnenia informačných a personálnych kapacít. Podrobnosti vysvetlilo ministerstvo, ktorému šéfuje Roman Mikulec (OĽaNO).

Financie z fondu obnovy by mali smerovať aj na protikorupčné opatrenia, modernizáciu krízového riadenia, zefektívnenie finančného vyšetrovania či modernizáciu polície. Ministerstvo vnútra (MV) SR na realizáciu daných cieľov predbežne ráta so sumou 200 miliónov eur. Potvrdil to tlačový odbor ministerstva.

Zefektívniť by sa mohol aj boj proti korupcii

“MV SR je v intenzívnom kontakte s Ministerstvom financií SR, s ktorým dolaďuje komponent s názvom Boj proti korupcii, bezpečnosť a ochrana obyvateľstva tak, aby bol pripravený na ďalšie rokovania s Európskou komisiou,” priblížili. Hlavným cieľom opatrení má byť zavedenie efektívneho proaktívneho finančného vyšetrovania s vybudovaním personálnych a informačných kapacít. Zefektívniť by sa mohol aj boj proti korupcii a praniu špinavých peňazí. Prispieť by k tomu mali nové nástroje na ich odhaľovanie.

Zvýšiť chcú aj odolnosť v krízových situáciách

Pripravované opatrenia sa podľa MV SR zameriavajú aj na zníženie nedôvery v políciu jej modernizáciou, digitalizáciou, zlepšením analytických možností a poskytovaním pomoci obetiam trestných činov. Víziou je tiež zvýšenie odolnosti v krízových situáciách, ako je napríklad pandémia ochorenia COVID-19, a modernizácia systému krízového riadenia.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity