tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Roman Mikulec, foto: tasr

Mikulec natvrdo o Pčolinskom: Ohovára a snaží sa zasahovať do vyšetrovania!

Pohár trpezlivosti pretiekol. Pod ministrom vnútra Romanom Mikulcom sa trasie stolička. Návrh na jeho odvolanie dal opozičný Smer, ale zdá sa, že s nápadom súhlasia aj niektorí koaliční poslanci. Brat bývalého šéfa SIS, ktorý je ešte stále vo väzbe, Peter Pčolinský zo Sme rodina sa už nechal počuť, že zahlasuje za odvolanie šéfa rezortu vnútra.

Peter Pčolinský nedôveruje ministrovi Mikulcovi. Zahlasuje za jeho odvolanie. – Foto: tasr

„Dlhodobo vnímam, že minister Mikulec jednoducho nezvláda rezort vnútra,“ nechal sa počuť v Slovenskom rozhlase Pčolinský s tým, že minister nemá jeho dôveru. Mikulca už cez víkend otvorene kritizoval aj minister sociálnych vecí a podpredseda Sme rodina Milan Krajniak. „Myslím si, že sa stráca v tom, čo sa mu v rezorte deje a nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ povedal v nedeľnej diskusii Na telo.

Mikulcovi praskli nervy a na sociálnej sieti povedal, čo si myslí o Pčolinskom. – Foto: tasr

Kým doteraz sa Mikulec k záležitosti nevyjadroval, zrejme mu už praskli nervy a spravil výnimku. O svojom trápení sa rozpísal na sociálnej sieti. „Pán Pčolinský je predovšetkým v ťažkom konflikte záujmov a blízky vzťah s obvineným mu zjavne bráni zachovať si vo veci objektívnosť. Nemal by sa však v žiadnom prípade uchyľovať k ohováraniu a snahám o zasahovanie do vyšetrovania. Sú to praktiky, ktoré boli blízke predchádzajúcim vládam a my sme prišli s týmito praktikami skoncovať,“ pustil sa do poslanca minister s tým, že prišiel naplniť to, čo od neho voliči žiadali vo voľbách. „Spravodlivosť. Aby zákony platili pre všetkých rovnako a aby už viac žiadni „naši ľudia“ nestáli nad zákonom. A sám pán Pčolinský zrejme na chvíľu zabudol, že sa zaviazal tieto princípy, zakotvené v programovom vyhlásení vlády, presadzovať,“ pripomenul Mikulec.

Pčolinského brata a v tom čase šéfa SIS Vladimíra Pčolinského zadržala NAKA v marci tohto roka. Dôvodom bolo obvinenie z brania úplatku. V apríli ho mali obviniť z ďalšej korupčnej trestnej veci.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec natvrdo o Pčolinskom: Ohovára a snaží sa zasahovať do vyšetrovania!

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku