eReport.sk
Minister vnútra SR Roman Mikulec
Minister vnútra SR Roman Mikulec. Foto: tasr

Mikulec má Kolíkovej podporu: Robí účinné kroky v boji proti korupcii


Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) je asi prvým ministrom, u ktorého neexistujú pochybnosti o tom, že by zasahoval do práce polície či vyšetrovateľov. Neprekračuje svoje kompetencie, polícii uvoľnil ruky a robí účinné kroky v boji proti korupcii. Vyhlásila to ministerka spravodlivosti Mária Kolíková počas diskusie v pléne Národnej rady (NR) SR. Mikulec má jej plnú podporu. Poslanec Ondrej Dostál (SaS) doplnil, že všetci poslanci SaS podporia ministra v hlasovaní.

Robí kroky, ktoré sú jednoznačne účinné v boji proti korupcii, a preto je teraz odvolávaný,“ povedala o Mikulcovi Kolíková. Korupčné kauzy spojené s bývalými vládami prerástli podľa nej do najvyšších politických špičiek, „osobitne opozície, a to Smeru a Hlasu“. Musia byť podľa nej riadne vyšetrené a dostať sa pred súd.

Kolíková prejavila Mikulcovi dôveru – Foto: tasr

Ak obhajoba spochybňuje nejaký dôkaz, je tu podľa Kolíkovej súd, aby sa s tým vyrovnal. „Súdy môžu urobiť iba vtedy trestnú zodpovednosť, ak polícia urobí potrebné kroky a je vznesené obvinenie a ak prokuratúra vznesie obžalobu. Inak súd nemôže vyvodiť zodpovednosť voči nikomu ani ničomu, preto je kľúčové, aby polícia konala účinne a efektívne v boji proti najhorším korupčným kauzám,“ dodala. Podľa Kolíkovej neexistuje policajt, ktorý by naznačil, že minister prekračuje svoje kompetencie.

Mikulec je podľa Fica podozrivý z korupcie

Šéf opozičného Smeru-SD Robert Fico kritizuje obhajobu ministra. Ten je podľa neho stále podozrivý z korupcie. Tvrdí, že viacerí svedkovia hovorili o úplatku pre Mikulca vo výške 100.000 eur. Podobné podozrenia voči nemu mali byť ešte z čias, keď pôsobil vo vojenskom spravodajstve. Poznamenal, že ho v pléne obhajuje zaujímavá skupina ľudí, lídra OĽANO Igora Matoviča označil za daňového podvodníka a pripomenul aj údajné prešľapy Kolíkovej. Títo ľudia majú podľa Fica čo najmenej hovoriť o transparentnosti a spravodlivosti.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulec má Kolíkovej podporu: Robí účinné kroky v boji proti korupcii

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne