eReport.sk
Zľava generálny riaditeľ Nemocnice sv. Michala Branislav Delej, minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽANO).
Zľava Branislav Delej a Roman Mikulec. Foto: tasr

Mikulcov šéf nemocnice má problém so zamestnancami, minister ho však nevidí: Má moju dôveru!

Zamestnanci Nemocnice sv. Michala (NsM) v Bratislave, ktorá patrí pod rezort vnútra, v otvorenom liste kritizujú riaditeľa Branislava Deleja. Tvrdia, že likviduje špičkovú nemocnicu a žiadajú vyvodenie dôsledkov. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) sa chce stretnúť so zamestnancami, dozornou radou aj predstavenstvom. Deleja požiadal o písomné vyjadrenie.

“V nestabilnom prostredí s kontinuálnymi destabilizačnými aktivitami aktuálneho generálneho riaditeľa je perspektívne ohrozené poskytovanie zdravotnej starostlivosti v univerzitnej nemocnici NsM,” upozorňujú zamestnanci.

List podpísalo vyše sto nespokojných zamestnancov

Tvrdia, že napriek snahám nie sú vo vytvorenom toxickom, perzekučne nastavenom prostredí schopní ďalšiemu rozkladu zabrániť. Podľa doterajších informácií list zatiaľ podpísala vyše stovka zamestnancov.

Zľava minister obrany SR Jaroslav Naď, generálny riaditeľ Nemocnice Svätého Michala Branislav Delej a vpravo minister vnútra SR Roman Mikulec počas podujatia Kvapka krvi v Univerzitnej nemocnici – Nemocnici svätého Michala 7. septembra 2021 v Bratislave. – Foto: tasr

“Minister vnútra na základe doterajších výsledkov a skúseností nemá dôvod spochybňovať pôsobenie generálneho riaditeľa Nemocnice sv. Michala. Branislav Delej má dôveru ministra vnútra. Uvedený list však vníma s plnou vážnosťou,” uviedla riaditeľka tlačového odboru rezortu Barbara Túrosová. Rezort deklaruje, že umožní zamestnancom anonymne sa vyjadriť k aktuálnej situácii aj zamýšľaným zmenám v nemocnici. Následne sa nimi budú zaoberať.

Delej ministra ubezpečil, že je všetko v poriadku

Nový riaditeľ sa podľa listu odchýlil od konceptu univerzitnej nemocnice. Zamestnanci hovoria o avizovanom rušení niektorých oddelení. “V nemocnici sa majú realizovať len jednoduché, výlučne ziskové výkony, zložitejší pacienti k nám už v budúcnosti nemajú byť odosielaní,” priblížili. Má byť tiež menej priestoru na výskum a výuku.

Mikulec sa vo štvrtok s Delejom stretol. “Generálny riaditeľ ministra vnútra ubezpečil, že pracuje na ozdravovaní nemocnice a pokračuje v zmenách organizačnej štruktúry, ktoré niektorí dotknutí zamestnanci môžu vnímať citlivo. Ministra vnútra zároveň ubezpečil, že nedošlo k žiadnemu redukovaniu rozsahu poskytovanej zdravotnej starostlivosti v žiadnej oblasti,” doplnila Túrosová. 

Mikulec poukázal na vlani na Delejove skúsenosti

Minister vnútra Roman Mikulec vlani 13. mája, informoval, že odvolal vtedajšieho riaditeľa Nemocnice svätého Michala Mariana Križka a vo funkcii ho nahradí Branislav Delej.

“Verím, že zmena vo vedení Nemocnice sv. Michala bude vnímaná pozitívne aj z dlhodobého hľadiska, uviedol minister. Podotkol vtedy, že Ministerstvo vnútra SR dostalo aj podnet od Nadácie Zastavme korupciu, ktorá poukazovala na opakované hrubé porušenie kompetencií jej dovtedajšieho šéfa Križka, pričom riaditeľa Mikulec situáciu vyhodnotil rovnako.

Novým riaditeľom nemocnice sa stal následne traumatológ, chirurg a telovýchovný lekár Branislav Delej. Ako pri nástupe nového riaditeľa Mikulec uviedol, Delej dlhé roky pôsobil ako predseda lekárskej komisie Slovenského olympijského výboru a komisie športovej medicíny a športových vied Slovenského olympijského výboru. V súčasnosti pôsobí ako primár v neštátnom zdravotníckom zariadení Sportmed.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mikulcov šéf nemocnice má problém so zamestnancami, minister ho však nevidí: Má moju dôveru!

Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport