eReport.sk
Ivan Mikloš Foto: tasr

Mikloš o Matovičovi: To, čo predvádza, by som si nepredstavil ani v najhoršom sne!

Tomu sa hovorí nepekné precitnutie. Keď sa expremiér Igor Matovič stal ministrom financií, mnohí nad týmto krokom krútili hlavami a spochybňovali jeho kompetentnosť. V tom čase sa ho v podstate zastal bývalý financmajster Ivan Mikloš, ktorý poukázal na to, ako rezort viedol nominant Smeru Ján Počiatek. Dnes to zrejme ľutuje.

„To, čo za posledné dni postváral Igor Matovič vo svojej novej funkcii ministra financií, považujem za absolútne neakceptovateľné,“ nechal sa počuť Mikloš. „Musel som sa veľmi silno kontrolovať, aby som to nekomentoval neslušnými výrazmi, tak som to radšej nekomentoval vôbec,“ pokračoval bývalý minister financií.

Ivan Mikloš

Mikloš sa nemôže pozerať na to, čo predvádza nový minister financií Matovič. – Foto: tasr

Mikloš sa zároveň pripojil k petícii, ktorá vyzýva súčasného premiéra Eduarda Hegera k odsúdeniu nenávistných prejavov a iniciovaniu prešetrenia vyhrážok voči pracovníkom a pracovníčkam ŠÚKL a Biomedicínskeho centra SAV. „Ide o zamestnancov štátnych inštitúcii, ktorí si robia svoju prácu, a v dôsledku verejných vyjadrení politikov dostávajú nebezpečné vyhrážky adresované im a ich rodinám,“ píše sa v petícii.

Zdroj: Facebook IM

Bývalý minister financií nedávno poskytol rozhovor pre Hospodárske noviny. Rozprával v ňom o tom, aké úlohy má financmajster a ako funguje rezort financií. V rozhovore bol celkom zmierlivý aj k osobe Igora Matoviča. „Pre krajinu by bolo dobré, aby sa Igor Matovič správal ako dobrý a rozumný minister financií a podpredseda vlády. Keby riešil to, čo má robiť, keby dal na odborníkov, kedy by sa snažil hľadať dohody aj s koaličnými partnermi. Či to tak bude, ja neviem,“ povedal pre HN televíziu Mikloš, ktorého už v tom čase mierne šokovala Matovičova cesta do Moskvy, kde riešil ruskú vakcínu.

Čo má minister financií so Sputnikom? Čuduje sa Mikloš. – Foto: tasr

„Čo má minister financií so Sputnikom? Zdá sa, že tu je riziko, že Igor Matovič bude robiť všeličo iné, len nie to, čo by ako minister financií robiť mal,“ dodal stále mierne Mikloš. O pár dní neskôr a po eskapádach expremiéra, ktorý opäť dokázal pourážať kdekoho, by si Mikloš zrejme najradšej dal po ústach. „Kriticky som sa vyjadril na nového ministra Igora Matoviča, ale ak by som dostal podobné otázky dnes, moje odpovede by boli ešte rádovo kritickejšie, pretože to, čo predviedol za posledné dni, som si naozaj nepredstavoval ani v najhoršom sne,“ kajal sa bývalý financmajster na sociálnej sieti.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport