Mikaela Shiffrinová, foto:tasr

Mikaela Shiffrinová vyhrala obrovský slalom v Courcheveli

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová suverénne zvíťazila v pondelňajšom obrovskom slalome Svetového pohára vo francúzskom Courcheveli. Dosiahla 67. triumf na podujatiach SP a prvý od 26. januára. Na druhom mieste skončila s odstupom 82 stotín sekundy Talianka Federica Brignoneová, tretia bola Francúzka Tessa Worleyová (+1,09 s)

Slovenka Petra Vlhová nedokončila 1. kolo, zostala však na čele celkového poradia prestížneho seriálu so ziskom 420 bodov. Dvadsaťpäťročná Shiffrinová sa 67. víťazstvom vyrovnala v historických tabuľkách Rakúšanovi Marcelovi Hirscherovi. Viac majú konte už iba Švéd Ingemar Stenmark (86) a ďalšia Američanka Lindsey Vonnová (82). V obrovskom slalome si Shiffrinová pripísala dvanásty úspech, v Courcheveli vyhrala už tretiu súťaž v tejto disciplíne a celkovo piate preteky.

V druhom kole nemohla Vlhová využiť trať, ktorú mal na starosti jej tím. Worleyová sa na pódium vyšvihla z piateho miesta. Brignoneová sa v náročnej prostrednej pasáži skĺzla po vnútornej lyži, ale dokázala odvrátiť takmer nevyhnutný pád a dokonca si zachovať dostatočnú rýchlosť na to, aby v cieli skončila v zelených číslach.