eReport.sk
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Microsoft varuje: Okamžite aktualizujte svoj počítač! Windows obsahuje závažnú chybu

Pokiaľ používate na svojim počítači Windows, mali by ste spozornieť. Spoločnosť Microsoft vyzýva užívateľov, aby svoj operačný systém okamžite aktualizovali. Bezpečnostný experti fyrmi Sangfor totiž nedávno odhalili závažnú chybu, informovala televízia CNN.

Problém je v službe Windows Print Spooler, ktorá obsahuje bezpečnostné riziko zvané ako „PrintNightmare“. Hackeri sa tak môžu vzdialene dostať do vášho počítača a nepozorovane napríklad inštalovať programy alebo prehliadať si a mazať uložené súbory.

Experti už preto pripravili núdzovú aktualizáciu, ktorá bezpečnostné riziko rieši. Dostupná je pre všetky verzie operačného systému Windows, dokonca aj pre dvanásť rokov starý a od minulého roka nepodporovaný Windows 7. To podčiarkuje závažnosť problému. „Odporúčame tieto aktualizácie nainštalovať okamžite,“ uviedla podľa televízie spoločnosť Microsoft.

Ako aktualizovať Windows?

V aktuálne najnovšom Windows 10 máte možnosť si vybrať, kedy a ako chcete získať najnovšie aktualizácie, aby vaše zariadenie pracovalo plynulo a bezpečne. Pokiaľ chcete spravovať dostupné aktualizácie, nájdite pomocou lupy položku Vyhľadať aktualizácie. Druhou možnosťou je použiť ponuku Štart vľavo dole. Tu vyberte položku Nastavenia, následne Aktualizácie a zabezpečenie, kde nájdete položku Windows Update.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Microsoft varuje: Okamžite aktualizujte svoj počítač! Windows obsahuje závažnú chybu

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti