tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO)
Ján Mičovský (OĽaNO). Foto: tasr

Mičovský reaguje na zadržanie šéfky pozemkového fondu: Rešpektujeme prezumpciu neviny

Šéf Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Ján Mičovský (OĽANO) sa bude zaoberať predložením návrhu na odvolanie súčasnej generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu (SPF) Gabriely Bartošovej z funkcie. Uviedol to hovorca MPRV Daniel Hrežík v reakcii na medializované informácie o policajnom zadržaní a obvinení ľudí na SPF.

„Keď budú známe detailnejšie informácie a dôvody zadržania pani (Gabriely) Bartošovej, minister Ján Mičovský sa bude určite zaoberať predložením návrhu na jej odvolanie z funkcie,“ spresnil hovorca agrorezortu.

SPF zostáva plne funkčným úradom

„Rešpektujeme prezumpciu neviny zadržaných osôb a vyjadrujeme nádej, že sa celá situácia čo najskôr objasní. Na výsledky vyšetrovania budeme reagovať a robiť ďalšie kroky. SPF zostáva plne funkčným úradom pri riešení svojej agendy,“ zdôraznil.

Orgány činné v trestnom konaní majú podľa Hrežíkových slov podporu MPRV SR a plnú dôveru v to, že očistia túto krajinu od nekalých praktík a korupcie, voči ktorej má vedenie agrorezortu nulovú toleranciu. „Veríme, že ministerstvo, ako aj verejnosť, sa dozvedia bližšie informácie hneď, ako to bude možné,“ podčiarkol Hrežík.

Všetko má ukázať nezávislé vyšetrovanie

Poznamenal, že orgány činné v trestnom konaní sú od politickej moci nezávislé a majú vo svojom konaní „rozviazané ruky“. To, či v prípade aktuálneho zásahu NAKA v SPF zadržané osoby konali v rozpore s verejným záujmom ukáže podľa neho nezávislé vyšetrovanie.

Pripomenul, že SPF nie je podriadenou organizáciou MPRV SR. Generálny riaditeľ a námestník sú štatutárnymi orgánmi fondu. Do funkcie ich vymenúva a z funkcie odvoláva, na návrh ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, vláda SR. Za výkon svojej funkcie zodpovedajú vláde SR. Generálny riaditeľ riadi činnosť fondu, rozhoduje o všetkých jeho záležitostiach a za fond koná navonok samostatne, počas jeho neprítomnosti ho zastupuje námestník.

Policajti zadržali osem osôb

Polícia na sociálnej sieti informovala, že v súvislosti so stredajším (19. 5.) zásahom Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) a korupciou na SPF polícia vo štvrtok (20. 5.) obvinila sedem osôb.

Policajti pripomenuli, že v stredu v rámci policajných akcií Latifundista a Feudál zadržali osem osôb. „Z ôsmich zadržaných je sedem obvinených,“ dodáva polícia pričom konkretizuje, že obvinenia sa vzťahujú na trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prijímania úplatku, podplácania a zneužívania právomoci verejného činiteľa.

Zdroj: fb/policiaslovakia

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mičovský reaguje na zadržanie šéfky pozemkového fondu: Rešpektujeme prezumpciu neviny

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku