eReport.sk
Andrej Gajdoš počas tlačovej konferencie
Andrej Gajdoš. Foto: tasr

Mičovského štátny tajomník sa porúča: Odchádza na vlastnú žiadosť

Štátny tajomník Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR Andrej Gajdoš v utorok požiadal o uvoľnenie z funkcie. V agrorezorte pôsobil od 12. augusta 2020, kedy ho schválila vláda na návrh vtedajšieho ministra Jána Mičovského (OĽANO). Informoval o tom hovorca MPRV Daniel Hrežík. Kabinet sa návrhom na odvolanie štátneho tajomníka bude zaoberať pravdepodobne na stredajšom (9. 6.) rokovaní.

Gajdoš pôsobil vo funkcii štátneho tajomníka MPRV takmer desať mesiacov. S bývalým ministrom Mičovským sa pravidelne zúčastňoval na rokovaniach Rady ministrov EÚ pre poľnohospodárstvo a rybolov (AGRIFISH), kde agrorezort zastupoval pri nastavovaní kľúčových riešení budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

Návrh na odvolanie predloží nový minister

Na ministerstve sa venoval najmä pôdohospodárskym témam, Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA), budúcej Spoločnej poľnohospodárskej politike, oblastiam súvisiacim s podporou slovenského pôdohospodárstva a koordinoval prípravu Koncepcie pôdohospodárstva do roku 2035.

Návrh na odvolanie štátneho tajomníka predloží minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nominant OĽANO) podľa Hrežíka pravdepodobne už na stredajšie zasadnutie vlády. Gajdoš požiadal o odvolanie na vlastnú žiadosť v utorok.

Stál pri budovaní Pôdohospodárskej platobnej agentúry

Andrej Gajdoš vyštudoval Fakultu ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Na MPRV v minulosti pracoval ako referent. Stál pri budovaní PPA, kde neskôr viedol oddelenie autorizácie priamych platieb a následne šéfoval odboru priamych platieb a environmentálnych podpôr. Skúsenosti zúročil v súkromnom sektore v spoločnosti zaoberajúcej sa implementáciou a koordináciou pri zavádzaní podporných schém a priamych platieb do praxe pre poľnohospodárske podniky, riešením legislatívnych otázok, poradenstvom a spoluprácou pri riadení fariem. Pôsobil aj ako poradca/konzultant Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport