eReport.sk
Barrack a Michelle Obama, foto: profimedia

Michelle Obama oslavuje narodeniny: Toto sú jej TOP výroky!

Žena prvého afroamerického prezidenta Barracka Obamu nikdy nestála v jeho tieni. Už počas predvolebnej kampane priťahovala pozornosť médií pre svoju vznešenosť a kultivovanosť. Pre mnohé ženy sa stala modlou.

Elegantná v každej situácii. Vždy má čo povedať a stojí to za to. Jej myšlienky znejú ako mantra, podľa ktorej by sme mali žiť. Michalle Obama (57) neplytvá slovami.

„Každý deň máme moc zvoliť si lepšiu históriu tým, že otvoríme svoje srdce a myseľ, hovorme za to, čo je správne .“ – 2014 zahajovací prejav na strednej škole v Topeke. 

„Nikdy sa nerozhodujte na základe strachu. Rozhodujte se na základe nadeje a možností. Rozhodujte se na základe toho, čo by sa malo stať, a nie nemalo.” – 2011 kampaň v Phoenixe.

„Žiadna zem nemôže nikdy prosperovať, ak potláča potenciál svojich žien. Pripravuje se tak o príspevok polovice svojich občanov.” – 2014 Summit of the Mandela.

„Silní muži, ktorí sú skutočne silní, nikdy nemusia potláčať a ponižovať ženy, aby se cítili silnejšie.“

„Keď ľudia hovoria, že môžete mať všetko, je to klamstvo. Nie v rovnaký čas.” – Z knihy Becoming.

„Som príkladom toho, čo všetko je možné, keď vyrastajú dievčatá od začiatku v milujúcom prostredí, kde sa o ne ľudia starajú.” – Summit G20. 

„Nech už pochádzate z mesta alebo dediny, váš úspech je určený iba vaším vlastným sebavedomím a statočnosťou.” – Summit G20. 

„Keď sa stanete prezidentom, nemení to kým ste, ale odhaľuje to, kým ste.“ – Twitter. 

„Barack aj ja sme boli vychovaní rodinami, ktoré nemali veľa peňazí, ani hmotný majetok, ale poskytli nám niečo omnoho cennejšie, bezpodmienečnú lásku, obetavosť a šancu ísť tam, kam sme si sami nepredstavovali, že dôjdeme.” – 2012 Demokratické národné zhromaždenie.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport