eReport.sk
Pozor na záveje!
Ilustračné foto: tasr

Meteorológovia varujú: V týchto častiach hrozí poľadovica a sneženie

AKTUALIZOVANÉ Vo väčšine okresov východného a stredného Slovenska hrozí v stredu v dopoludňajších hodinách poľadovica. Meteorológovia varujú aj pred snežením. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na svojej webovej stránke.

Poľadovica sa môže tvoriť v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Prešovskom aj Žilinskom kraji. Výstraha prvého stupňa platí do 12.00 h. „Predpokladaná intenzita a výskyt nebezpečného javu sú v danej ročnej dobe a oblasti bežné, ale môžu spôsobiť škody menšieho rozsahu. Tento jav predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity,“ uvádza SHMÚ..

Výstrahu pred snežením do 12.00 h vydali meteorológovia pre viaceré okresy Banskobystrického, Košického, Prešovského a Žilinského kraja.

Čerstvý sneh na viacerých cestách

Viaceré úseky ciest v hornatejších oblastiach Slovenska sú v stredu ráno pokryté vrstvou čerstvého kašovitého snehu. Ide o horské priechody Šturec, Besník, Čertovica, Makov, Javorník, Fačkov, Príslop, Podspády a Dobšiná. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na webe zjazdnost.sk.

Ako dodáva, všetky sledované úseky diaľnic a rýchlostných ciest na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Zjazdné sú aj cesty prvej, druhej a tretej triedy. „Povrch vozoviek je prevažne suchý, miestami vlhký,“ uvádza.

Upozorňujú však na kašovitý sneh, ktorý sa nachádza na horskom priechode Donovaly. Na horskom priechode Vrchslatina je miestami zľadovatený sneh. Silné sneženie alebo dážď so snehom s dohľadnosťou do 100 metrov evidujú v lokalitách Čierne – Polesie, Štrba, Batizovce, Skalité, Pastierske, Dolný Kubín a Podtureň.

Horské priechody Donovaly, Príslop, Šútovce a cesta I/64 Nitrianske Pravno – Fačkovské sedlo sú v uzavreté pre vozidlá nad desať metrov.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Meteorológovia varujú: V týchto častiach hrozí poľadovica a sneženie

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Dnes…

KOMENTOVALI STE:

Aktuálne