eReport.sk
Meteorológovia varujú: Má snežiť aj liať. Hrozia povodne
Ilustračné foto. Zdroj:tasr

Meteorológovia varujú: Počítajte so snehom, dažďom aj poľadovicou. Hrozia povodne

Meteorológovia varujú: Má snežiť aj liať. A vylúčené nie sú ani povodne. Slovensko môže vo štvrtok potrápiť miestami sneženie, dážď, poľadovica i snehové jazyky a záveje. Na juhu a východe Slovenska hrozia povodne z trvalého dažďa. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy 1. až 3. stupňa.

Najvyšší, tretí stupeň výstrahy pred povodňou aktuálne platí v okrese Trebišov pre tok Roňava. Druhý stupeň výstrahy vyhlásil SHMÚ pre okresy Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Košice-okolie (Hornád) a Sobrance.

Riziko povodne je aj v okresoch Levice, Veľký Krtíš, Rožňava, Košice-okolie (tok Bodva), Košice, Trebišov, Michalovce, Humenné, Snina. Taktiež Medzilaborce, Stropkov, Svidník a Bardejov. Momentálne tam platí prvý stupeň výstrahy.

Meteorológovia varujú pred snežením v Banskobystrickom, Trenčianskom, Žilinskom, Prešovskom a Košickom kraji. Miestami tam môže napadnúť od desiatich do 20 centimetrov snehu, platí výstraha 1. stupňa.

Silný dážď sa môže vyskytnúť na východe Slovenska v okresoch Sobrance, Snina, Humenné a Medzilaborce. Úhrny zrážok môžu dosiahnuť okolo 20 milimetrov. SHMÚ vyhlásil pre tieto okresy 1. stupeň výstrahy.

Vodiči a chodci by si mali dávať pozor pred poľadovicou v Nitrianskom, Banskobystrickom, Žilinskom, Trenčianskom, Prešovskom a Košickom kraji. V niektorých okresoch sa môžu tvoriť aj snehové jazyky a záveje.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Meteorológovia varujú: Počítajte so snehom, dažďom aj poľadovicou. Hrozia povodne

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti