eReport.sk
Leo Mess
Leo Messi, foto:fb/l.m.

Messiho budúcnosť stále nejasná: Kde bude pôsobiť najlepší hráč planéty?

Prezident španielskej futbalovej La Ligy Javier Tebas sa obáva, že Barcelona nedokáže udržať v kádri hviezdneho Lionela Messiho. Podľa neho sa tak môže stať iba v prípade, že sa zbaví viacerých iných hráčov a dokáže sa tak zmestiť do platového stropu v striktnej schéme ligových predpisov finančnej fair play.

„Pravidlá sú jasne dané a každý sa im musí prispôsobiť. Od Barcelony až po druholigový Alcorcon. Nikto nedostane výnimku,“ zdôraznil Tebas v rozhovore pre španielsku televíznu stanicu La Sexta. „Ak si chcú udržať Messiho, musia výrazne znížiť výdavky na platy. Keď neodídu iní hráči, bude to prakticky nemožné,“ myslí si šéf profesionálnych súťaží v krajin.

FOTO LIONELA MESSIHO NÁJDETE V GALÉRII

Foto: tasr, ig/leomessi

Messimu po sezóne vypršal kontrakt s Barcelonou a stal sa oficiálne voľným hráčom. Hoci podľa prezidenta klubu Joana Laportu je argentínsky útočník i jeho rodina naklonený zotrvaniu v katalánskej metropole, doriešiť treba najmä finančnú situáciu, výrazne zasiahnutú pandémiou koronavírusu. Aj preto už Barcelona predala obrancu Juniora Firpa do Leedsu United a mladého amerického krídelníka Konrada de la Fuenteho do Marseille.

Navyše, klub údajne v uplynulých dňoch ponúkol odchod zadarmo Miralemovi Pjaničovi i Samuelovi Umtitimu. To všetko pre to, aby mohol ponúknuť novú zmluvu Messimu, ktorý už vraj privolil aj na výrazné zníženie základnej mzdy.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Messiho budúcnosť stále nejasná: Kde bude pôsobiť najlepší hráč planéty?

Futbal

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti