eReport.sk
Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD).
Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD). Zdroj: fb

Europoslankyňa Roth Neveďalová: Menšie štáty EÚ majú mať právo veta, nesúhlasím s jeho zrušením!

Europoslankyňa Katarína Roth Neveďalová (Smer-SD) sa jednoznačne zaradila medzi tých poslancov Európskeho parlamentu, ktorí odmietajú rušenie práva veta v rámci Európskej únie. Únia by takýmto spôsobom chcela riešiť nezhody medzi niektorými krajinami, ktoré sa prejavujú napríklad v názoroch na zahraničnú politiku. K slovu by sa teda nedostával kompromis, ale direktívne rozhodovanie, ktoré by záviselo v prvom rade od hlasovania najväčších krajín Únie.

„Nesúhlasím“

„Nesúhlasím s obmedzením práva veta. Do diskusie o budúcnosti európskej diplomatickej služby sa dostal aj návrh obmedzenia práva veta v otázkach zahraničnej politiky a zmena na väčšinové hlasovanie,“ uviedla Neveďalová na sociálnej sieti.

Foto: fb/katarinarothnevedalova

V hlasovaní o zásadnej zmene fungovania EÚ teda sociálno-demokratická poslankyňa navrhovateľov nepodporí. Tvrdí, že zrušenie práva veta by naštrbilo dôveru niektorých štátov v európsky jedinečný projekt. „Nemôžem to podporiť, pretože je to práve konsenzus, ktorý podporuje väčšiu dôveru štátov, ale aj našich občanov. Ak sa na niečom nevieme v dôležitej zahraničnej téme dohodnúť, nemali by sme to podporovať,“ pokračuje.

„Jednota v rozmanitosti“

„Jednota v rozmanitosti“ – tak znie toľko opakované heslo EÚ. Z tohto hesla doteraz vyplývali určité zásady, ktoré boli nedotknuteľné. Na Slovensku sa často diskutuje o tom, že je dianie v Bruseli až priveľmi vzdialené od bežného občana. Podobné úpravy by tento problém pravdepodobne ešte výraznejšie prehĺbili.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. A čo tak sebestačnosť a suverenita?
  2. Boris Kollár (Sme rodina).
  3. A čo tak sebestačnosť a suverenita?
  4. Nemecký minister zdravotníctva Karl Lauterbach

„Ak chceme vystupovať ako jednotná únia, musíme počúvať aj názory menších štátov a rešpektovať ich. Len tak obnovíme dôveru občanov v naše inštitúcie,“ dodala europoslankyňa.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Europoslankyňa Roth Neveďalová: Menšie štáty EÚ majú mať právo veta, nesúhlasím s jeho zrušením!

Odoberať
Upozorniť na
3 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti