Adam Žampa, foto:tasr

Adam Žampa bodoval v obráku, víťazom opäť Pinturault

Slovenský lyžiar Adam Žampa skončil na 23. mieste v sobotnom obrovskom slalome Svetového pohára v Adelbodene.

Získal osem bodov, keď zaostal o 3,93 sekundy za víťazným Francúzom Alexisom Pinturaultom, ktorý vo švajčiarskom stredisku triumfoval ešte suverénnejšie ako v piatok. Druhú priečku obsadil Chorvát Filip Zubčič (+1,26 s) a tretí bol domáci reprezentant Loic Meillard (+1,65 s).

Slovenský reprezentant Adam Žampa figuroval po odjazdení úvodnej tridsiatky na štrnástom mieste s odstupom 2,21 s za lídrom a smeroval do 2. kola (13.30 h). Meillard sa vydal na trať najprestížnejšieho obrovského slalomu alpského kalendára ako prvý a aj v najstrmších úsekoch predviedol čistú jazdu, vďaka ktorej ho z vedúcej priečky nezosadil nikto zo súperov. Člen elitnej žrebovanej sedmičky Tommy Ford z USA mal krátko pred cieľom ťažký pád, pri ktorom dopadol na hlavu a krk a skončil v záchranných sieťach, kde zostal nehybne ležať.

Víťazom sa napokon opäť stal Francúz Alexis Pinturault. Brat Adama, Andreas sa do 2. kola nekvalifikoval.