eReport.sk
Meghan Markle
Meghan Markle, foto: profimedia

Meghan ako bojovníčka za ženy úplne pohorela: Zlákali ju peniaze!

Princ Harry (36) a Meghan Markle (39) pred pár dňami oznámili spoluprácu s veľkou firmou v oblasti drogérie Procter & Gamble. Nebolo by by na tom nič zlé, keby ich známa herečka pred rokmi neodsúdila za sexismuz.

Prostredníctvom ich nadácie Archewell Organization Meghan a Harry naviazali úzku spoluprácu s americkým nadnárodným koncernom Procter & Gamble. Obe strany sa chcú zamerať na genderovú rovnosť a spravodlivejšiu budúcnosť pre ženy a dievčatá. Spoločnosť má však za sebou viacero škandálov od testovania na zvieratách cez detskú prácu až po sexizmus.

Práve na to sa Meghan sťažovala keď mala len jedenásť rokov v jednom liste. Ako malé dievča ju pohoršila reklama na prací prostriedok v ktorom znelo: Matky po celej Amerike bojujú s mastnými hrncami a panvicami. List poslala nielen koncernu, ale aj Hilary Clinton. „Bola som naozaj rozzúrená. Keď to počuli chlapci z triedy, okamžite si z nás dievčat robili srandu a tvrdili, že patríme do kuchyne, kde je naše miesto,“ prekvapila vtedy Meghan Markle.

Spoločnosť jej sťažnosti vtedy vyhovela a ženský rod zmenila na ľudí, ktorí bojujú s mastnými hrncami a panvicami. Nie je nič zvláštne na tom, že keď vojvodkyňa oznámila túto spoluprácu, strhla sa na jej hlavu vlna kritiky. Fanúšikovia dvojicu označili za obrovských pokrytcov. Boli prekvapení, že nespojili sily s niekým, kto sa naozaj stará o blaho svojich zamestnancov a nie je obvinená z toho, že využíva aj detskú prácu. Peniaze sú však mocná zbraň.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport