eReport.sk
Dorota Nvotová, foto:ig/d.n.

Mega protest NIE SME RODINA pred parlamentom, hlási Nvotová a vyzýva: Príďte zakročiť proti Kollárovi!

Nie je spokojná s jeho prácou a tak sa rozhodla vyburcovať aj ďalších aby pre Národnou radou SR vyjadrili svoj nesúhlas a zrušili predsedu parlamentu Borisa Kollára.

Iniciatíva My sme les pozýva verejnosť na utorkový (9.11.) protest proti „sabotovaniu reformy národných parkov“, ktoré podľa usporiadateľov brzdí hnutie Sme rodina.

Nedovoľme Kollárovi zapredať naše lesy

„Sú nás desaťtisíce a sme zabudnutí tak, ako obrovské územia plné stromov a života, ktoré ste sa rozhodli nechať zničiť. Okrem toho, že je to neetické, nehumánne a nerešpektujúce našu planétu, hrozia nám obrovské pokuty z Európskej únie až do výšky 100-tisíc eur na deň. Čo je Vám asi jedno, no nám nie! Dodržte svoje pôvodné slovo a podporte reformu národných parkov! Nielen naše, ale aj Vaše deti sa Vám raz za to poďakujú,“ píšu usporiadatelia. Protest nazvali NIE SME RODINA! a má jasný odkaz: „Je za minútu 12 a v utorok sa hlasuje o našich národných parkoch. Nedovoľme Borisovi Kollárovi zapredať naše lesy ťažiarom a developerom! Devastácia v národných parkoch bude pokračovať a prídeme o milióny eur z plánu obnovy pre naše národné parky. Áno, je to drahá nevesta!“

Nvotová: Ideme do toho naplno a nahlas!

K skupine nespokojných sa pridala aj speváčka a herečka Dorota Nvotová. V pondelok upozornila, aby prišli na ranné zhromaždenie všetci tí, čo chcú národné parky zachrániť: „Prosím nevykašlime sa na toto. Mega protest NIE SME RODINA pred parlamentom už zajtra 8:30. Treba tam byť. O 11.00 h sa rozhodne o lesoch našich deti a vnúčat. Zároveň treba Borisovi pripomenúť, že sa zaviazal podporiť dôležité reformy podpisom koaličnej zmluvy. Keď nás bude veľa, mame silu, mame schopnosť meniť ich populistické rozhodnutia. Doneste si transparenty a rapkáče, bubny, píšťalky, čokoľvek, čo robí hluk. Ideme do toho naplno a nahlas! A vyzerá to, že nás bude veľmi veľa!!“

Kollár sa totiž vyjadril, že odmieta zahlasovať za reformu národných parkov. Stojí za tými občanmi, ktorí s reformou nesúhlasia a vraj práve týmto krokom nesklame svojich voličov.

Foto: tasr, profimedia facebook


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Mega protest NIE SME RODINA pred parlamentom, hlási Nvotová a vyzýva: Príďte zakročiť proti Kollárovi!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport

Zaujímavosti