tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková.
Ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková. Zdroj: fb/vereshchuk.ukraine

Medzi Ukrajinou a Ruskom sa uskutočnila tretia výmena zajatcov

Ukrajinské a ruské sily uskutočnili v sobotu tretiu vzájomnú výmenu svojich zajatcov od vypuknutia vojny vo februári. Podľa vyhlásenia Kyjeva sa domov vracia 12 ukrajinských vojakov a 14 civilistov vrátane deviatich žien.

TASR správu prevzala zo servisu tlačovej agentúry AFP, ktorá citovala z vyhlásení oboch znepriatelených strán. „Na príkaz prezidenta Volodymyra Zelenského dnes došlo k tretej výmene zajatcov. Do svojej vlasti sa vracia 12 príslušníkov armády. Je medzi nimi aj jedna dôstojníčka,“ uviedla ukrajinská vicepremiérka Iryna Vereščuková.

Ruská komisárka pre ľudské práva Tatiana Moskaľkovová uviedla, že obe krajiny umožnili návrat vodičov kamiónov, ktorí uviazli v druhej krajine. Vrátiť sa domov bolo umožnené 32 Rusom. „Sme pripravení bojovať a súčasne sa snažiť ukončiť túto vojnu diplomaciou,“ vyhlásil v sobotu Zelenskyj.

Posledné osobné ukrajinsko-ruské rozhovory sa uskutočnili 29. marca. Ukrajinskí vyjednávači počas nich signalizovali pripravenosť Ukrajiny vyhlásiť neutralitu výmenou za bezpečnostné záruky.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medzi Ukrajinou a Ruskom sa uskutočnila tretia výmena zajatcov

Odoberať
Upozorniť na
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Šport

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku