eReport.sk
Dmitrij Medvedev hovorí o blízkosti jadrového konfliktu.
Dmitrij Medvedev. Foto: tasr

Medvedev: Hrozí tretia svetová! Hrozba jadrovej konfrontácie je väčšia, než hrozba klimatickej zmeny

Ruský exprezident a podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev v utorok vyhlásil, že svet je pravdepodobne „na pokraji vypuknutia novej svetovej vojny“. Dodal tiež, že stále narastá riziko „jadrovej konfrontácie“. TASR správu prevzala z agentúry Reuters.

„Svet stojí na hlave. Pravdepodobne sa nachádza na pokraji novej svetovej vojny,“ povedal Medvedev na konferencii v Moskve. Dodal, že takáto svetová vojna nie je nevyhnutná, no „riziká jadrovej konfrontácie stále narastajú a sú vážnejšie než obavy z klimatickej zmeny“.

Mohlo by vás zaujímať:

  1. Šéf vagnerovcov Jevgenij Prigožin
  2. Budú Rusku čoskoro chýbať peniaze
  3. Táto cesta vedie do pekla
  4. Predseda Smeru o Orbánovi
  5. Americkým vojnám Charta OSN neprekáža?

Agresívna rétorika

Dmitrij Medvedev je blízkym spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina. Horlivo tiež obhajuje ruskú vojenskú inváziu na Ukrajinu. Kedysi ho pritom v Rusku i na Západe považovali za liberála.

Rétorika bývalého ruského prezidenta Medvedeva je od začiatku konfliktu na Ukrajine stále agresívnejšia, píše agentúra Reuters.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medvedev: Hrozí tretia svetová! Hrozba jadrovej konfrontácie je väčšia, než hrozba klimatickej zmeny

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre
File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php