eReport.sk
Zdroj: youtube

Medveď sa špacíroval po meste. Tu by ste si mali dávať dobrý pozor!

Polícia Slovenskej republiky zverejnila zaujímavé zábery. V Žiari nad Hronom sa v noci po meste prechádzal medveď. Polícia preto vyzýva ľudí k väčšej opatrnosti. Nočná medvedia „hliadka“ sa tento raz zaobišla bez zranení aj škôd.

„Našim kolegom robil v noci spoločnosť netradičný kolega,“ upozornili policajti. „V Žiari nad Hronom hliadkoval v noci medveď. Pozrel si zrekonštruované priestory kaštieľa, poprechádzal sa ulicami, čo je však dôležité, nikoho neohrozil, ani nespôsobil žiadne škody,“ pripomenuli. Zároveň vyzvali obyvateľov mesta, aby zvýšili opatrnosť.

Zdroj: facebook Polícia SR

„Policajti obvodného oddelenia v Žiari nad Hronom okamžite po zistení informácie o “prechádzke” medveďa ulicami mesta, vykonali všetky potrebné opatrenia, aby nebola ohrozená bezpečnosť ľudí a kontaktovali aj kompetentné inštitúcie. Na mieste bol aj Zásahový tím pre medveďa hnedého,“ uviedli z polície s tým, že budú v meste hliadkovať a ak by sa situácia zopakovala, prijmú ďalšie opatrenia.

Medvedia špacírka sa stala iba niekoľko dní po tom, ako na Liptove usmrtil medveď 57- ročného muža. V novodobej histórii Slovenska tak ide o prvý prípad smrteľného stretu tohto zvieraťa s človekom. „Predbežnou správou z pitvy nebohého bolo zistené, že zomrel na následky poranení, ktoré zodpovedali zraneniam spôsobeným útokom medveďa,“ povedala žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport