eReport.sk
Médiá, prečo mlčíte?!
Podpredseda Smeru-SSD Erik Kaliňák (vpravo) a člen strany Smer-SSD Juraj Gedra jasne vysvetlili, čo si o celej akcii NAKA Ezechiel 7 myslia. Zdroj: screenshot video FB / Erik Kaliňák

Kaliňák a Gedra: Prezidentka hlúpo asistuje Lipšicovi. Kde ste, Bárdy, Vagovič, Ghanam, Tódová?

Médiá, prečo mlčíte!? „Sú to už dva dni, čo generálny prokurátor ako štvrtý najvyšší ústavný činiteľ usvedčil prezidentku SR, hlavu štátu, z jasnej snahy nielen vstupovať do, ale ešte aj ovplyvňovať prebiehajúce trestné konanie,“ hovorí vo videu bez okolkov Erik Kaliňák.  

Kovaříkov prípad

Smeráci zverejnili na Facebooku Video s podtitulkom „AK BY PLATIL LIPŠICOV METER NA SPRAVODLIVOSŤ PRE VŠETKÝCH ROVNAKO, TAK ČAPUTOVÁ DNES SEDÍ VO VÄZBE A NIE V PREZIDENTSKOM PALÁCI!“

Ku Kaliňákovi sa pridáva aj Juraj Gedra a vysvetľuje. „Hovoríme o živom prípade policajného prezidenta Kovaříka, ktorý po telefonáte od vtedajšieho ministra vnútra Mikulca, zastavil policajný zásah. Umožnil tak utiecť dvom obvineným kajúcnikom, z krivých výpovedí. Tí slúžili na politické procesy proti opozícii.“

Čo povedal Žilinka?

Následne sa vo videu presúvame na tlačovú konferenciu Maroša Žilinku. Ten v polovici septembra vysvetľoval závažné skutočnosti zo svojho stretnutia s prezidentkou. Existuje aj svedok konania prezidentky, prvý námestník GP. Prezidentka si generálneho prokurátora 30. augusta 2021  povolala do prezidentského paláca. Tam sa snažila ovplyvniť živú vec, trestné konanie proti policajnému prezidentovi, ktorý slúžil Mikulcovi.  

Pár dní pred augustovým stretnutím u prezidentky, totiž vzniesli obvinenie voči Kovaříkovi. Obvinili ho zo skutkov zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Prezidentka mala podľa GP na stretnutí pripravené „pomôcky“. Zošit s po poznámkami. Žilinku začala poučovať, čo je skutková podstata prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Žilinka jej „pomoc“ s výkladom, ako prokurátor s 28 ročnou praxou, slušne odmietol.

Prezidentka chcela o veci hovoriť opakovane. GP upozornil opakovane prezidentku, že s ňou nemôže hovoriť o živej veci.

Haló, médiá!!!

Po prestrihu s generálnym prokurátorom sa k slovu vracia Erik Kaliňák. „Dva dni je ticho!“ upozorňuje. „Slovenské médiá, mimovládky a investigatívne centrá si nič nevšimli,“ hovorí Gedra. „Je neskutočné, čo kryjú „strážcovia demokracie“. Kde ste, pán Bárdy, pán Vagovič z Aktualít, pán Ghanam z Markízy, pani Tódová z Denníka N? Vy etalón morálky. Stále nič?“ pýta sa.

Erik Kaliňák dopĺňa: „Prezidentka zaútočila na spravodlivosť a princípy právneho štátu a vy všetci poslušne mlčíte“. Autori videa pokračujú tým, že už je jasné, prečo sa prezidentka zastala čurillovcov. Inštrukcie má od Lipšica a je nesvojprávna.

Na záver Kaliňák už len upozorňuje, že Ivan Šimko bol z funkcie zosadený pre rovnakú vec. Pretože sa údajne zaujímal o živú vec. Smeráci vyzývajú prezidentku, aby vo svojej veci sama voči sebe konala rovnako rýchlo a rovnako správne, ako konala v prípade ministra Šimka.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Kaliňák a Gedra: Prezidentka hlúpo asistuje Lipšicovi. Kde ste, Bárdy, Vagovič, Ghanam, Tódová?

Odoberať
Upozorniť na
18 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Najnovšie

File does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.phpFile does not exist, or is not accessible: /usr/share/netdata/web/read/read.php