eReport.sk
Trnavskí Strelci. zdroj: European shooting Confederation
Trnavskí Strelci. zdroj: European shooting Confederation

Medailová žatva na Majstrovstvách Európy


Trnava je s brokovou streľbou úzko spojená. Je tu strelecký areál, v ktorom trénuje väčšina slovenskej reprezentácie. Z nedávnych Majstrovstiev Európy naši športovci priniesli medaile aj cenné skúsenosti.  

Majstrovstvá Európy

V talianskom meste Lonato del Garda boli 15.-27. mája 2024 Majstrovstvá Európy v streľbe – konkrétne v brokových streleckých kategóriách. „Konkurencia na Majstrovstvách Európy bola neuveriteľne veľká. Rádovo vo všetkých kategóriách a disciplínach to bolo okolo 500 ľudí,“ povedal prezident Slovenského streleckého zväzu (SSZ) Miloslav Benca. Bronzovú medailu v kategórii trap trio vybojovala trojica žien v zložení Nikola Molnárová, Jana Špotáková a Zuzana Rehák Štefečeková. Zlatú medailu v skeete družstiev vybojoval tím v zložení Vanesa Hocková, Monika Štibravá a Danka Barteková. Vanesa Hocková si v kvalifikácii zároveň zabezpečila postup do finále jednotlivcov. Napokon obsadila výborné 4. miesto v skeete žien. Prezident SSZ hovorí, že konkurencia a jej kvalita z roka na rok stúpa. „Popularita brokových disciplín začína narastať,“ povedal. Naši pretekári dokážu uspieť medzi takýmito súpermi na náročných medzinárodných pretekoch – to možno považovať za skvelú správu!

Úspešní juniori

Medaile a cenné skúsenosti priniesli z turnaja aj juniori. „Čo si veľmi vážim a za čo som rád sú naši juniori a juniorky. Je to perfektné, že je tu nastupujúca generácia a je tam vidieť perspektíva do budúcnosti,“ povedal Miloslav Benca. V skeete družstiev získali strieborné medaily slovenské juniorky – Miroslava Hocková, Adriana Zajíčková a Dominika Valková, striebornú medailu v skeete zmiešaných tímov juniorov Miroslava Hocková a Martin Horváth. V kategórií trap trio juniorov obsadili Daniel Hruška, Marco Mohyla, Michal Petrovič výborné 3. miesto. 

Náročná príprava

Naši reprezentanti sú už v náročnom období tréningovej prípravy pred nadchádzajúcimi letnými olympijskými hrami v Paríži. Tam o medaile v brokových streleckých disciplínach bude bojovať Zuzana Rehák Štefečeková, Marián Kovačócy, Danka Barteková a Vanesa Hocková. 

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Medailová žatva na Majstrovstvách Európy

Odoberať
Upozorniť na
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre