eReport.sk
Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Foto: tasr

Mazák: Úsilie o zlepšenie situácie v slovenskom súdnictve je očividné

Predseda Súdnej rady SR Ján Mazák vníma kladne správu Európskej komisie (EK) o právnom štáte za rok 2021, v ktorom ocenila snahy Slovenska pokročiť v boji proti korupcii a zaistiť väčšiu transparentnosť v oblasti médií. “Prístup komisie považujem za pozitívny podnet na ďalšie pokroky, predovšetkým v boji proti korupcii. Ocenenie je súčasne potvrdením správnosti nastúpenej cesty a používaných metód,” zdôraznil Mazák.

Vyhlásil, že úsilie o zlepšenie situácie v slovenskom súdnictve je očividné. “Potiaľ plne súhlasím so závermi Európskej komisie. Nazdávam sa však, že použitie slova o pokračovaní snáh o upevnenie nezávislosti, integrity, kvality a efektívnosti v súdnictve a riešenie korupcie v jej radoch je kultivovaným vyjadrením toho, že proces začal, ale je nevyhnutné ho zavŕšiť výsledkami, ktoré slovenskú justíciu zaradia k súdnym systémom, ktoré nemajú, a v podstate ani nemali také problémy, s akými sa dodnes boríme v našom justičnom prostredí,” podotkol predseda Súdnej rady.

EK okrem iného ocenila snahu úradov potlačiť korupciu, tiež zriadenie Úradu na ochranu oznamovateľov, ktorý má začať fungovať od 1. septembra 2021. Posilniť by sa podľa správy mohol dohľad v oblasti financovania politických strán a dôraznejšie zapájanie zainteresovaných strán i občianskej spoločnosti do legislatívneho procesu.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport