eReport.sk
Foto: tasr/ap

Maturanti nevedia, čo majú robiť: Doteraz nepoznajú termín maturity

Vie tu vôbec niekto niečo? Pomaly ale isto by sa mal blížiť termín konania písomných maturitných skúšok. Nie len že dátum nie je známy, ale ani všetky detaily a podmienky realizácie nie sú s kostolným poriadkom. Bude sa k tomu musieť vyjadriť konzílium odborníkov a epidemiológov.

„V tejto chvíli nie je možné určiť presný termín, pretože priebežne sa situácia ešte môže zmeniť,” poznamenal rezort školstva. V rozhodnutí ministra školstva zo 4. januára sa uvádza, že písomná forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termíne od 12. apríla. „Konkrétny termín konania písomnej formy internej časti maturitnej skúšky určí Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky do 31. marca 2021,” potvrdil rezort školstva.

Ministerstvo školstva tvrdí, že pracuje na príprave realizácie písomnej formy internej časti maturitnej skúšky, dolaďuje, za akých podmienok a hygienických opatrení by sa mohla písomná maturita uskutočniť. „Harmonogram tejto časti písomnej maturity je zo strany Národného ústavu certifikovaných meraní vzdelávania pripravený,” poznamenal odbor komunikácie rezortu školstva.

Externá časť maturitnej skúšky bola v školskom roku 2020/2021 zrušená. Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa má uskutočniť v termínoch od 17. mája. Z rozhodnutia ministra, ktoré bolo vydané ešte začiatkom januára, vyplýva, že konkrétny termín konania sa ústnej formy internej časti maturitnej skúšky určia okresné úrady v sídle kraja pre stredné školy vo svojej pôsobnosti tak, aby maturitná skúška prebiehala v priebehu jedného týždňa. A ak je to potrebné, najviac v trvaní dvoch týždňov.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy