eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovičovo veľkonočné posolstvo: Cirkev je ako pandémia!

Kráľ sociálnych sietí je znova v starej forme! Expremiér a aktuálne najvyšší strážca financií v štáte Igor Matovič (47) po krátkom odmlčaní znova úraduje na internete. Jeho statusy v novej funkcii rapídne stratili na dĺžke, no ich ohlas u verejnosti zostal minimálne rovnaký, ak nie ešte väčší. Najnovšie odpálil absolútnu pecku vyhlásením k Veľkej noci – Ježiša prirovnal k nezodpovednému roznášačovi koronavírusu a cirkev k pandémii!

Za starých premiérskych čias si čitateľ musel vyhradiť na prečítanie celého textu príspevku Matoviča aj niekoľko minút. Ako novopečený minister financií prepol líder OĽANO do úspornejšieho režimu a okrem financií začal šetriť aj slová v statusoch. Aktuálne si vystačí s dvoma troma vetami. „Porušil zákaz vychádzania, aby medzi ľuďmi rozšíril vírus nádeje, lásky a odpustenia. Pandémia trvá už dvetisíc rokov a má miliardy obetí. Nechajte sa nakaziť,),” napísal Igor Matovič počas Veľkonočnej nedele.

Zdroj: Facebook IM

Čo by na to povedal pápež?

Jeho slová a význam podobenstva však mnohým fanúšikom unikol. „A čo tým chcel básnik povedať?” dopytoval sa zmätený muž, ktorému to však ďalší diskutujúci rýchlo vysvetlili. „Píše o vzkriesenom Ježišovi Kristovi. Zákaz vychádzania predstavuje smrť. Ktorú Ježiš navždy porazil a prekonal práve svojou smrťou a zmŕtvychvstaním,” podujal sa interpretovať Matovičove inotaje jeden diskutujúci.

Nie každému sa však metafora spájajúca posolstvo Ježiša Kriusta s panédmiou ochorenia COVID-19 zdala ako vhodná. „Myslím, že to nebolo myslene zle ale vypálilo to divne. Neviem, čo by povedal pápež na to, keby mal analyzovať prirovnanie cirkvi k pandémii,” kládol si otázku fanúšik v komentári pod statusom.

Za každú cenu chcel byť originálny

Výzva k dobrovoľnému nakazeniu, aj keď formou kvázi vtipnej metafory, v čase stále zúriacej pandémie nie je podľa politológa Tomáša Koziaka práve najvhodnejšia forma vyjadrenia od politika. Jedným dychom však dodáva, že keďže už nie je na poste šéfa vlády, tolerancia k jeho statusom je teraz väčšia ako predtým. „Je to taký svojský Matovičovský status, ktorý jeho vlastným spôsobom odkazuje na Veľkonočné sviatky. Je to zvláštne a možno nepoužil tie najvhodnejšie slová opäť a snažil sa byť za každú cenu originálny,” myslí si politológ.

Upozornil, že Matovič sa pomaly vracia k starému štýlu komunikácie, od ktorého počas koaličnej krízy na pár týždňov upustil. „Opäť sa Matovič začína ukazovať vo svojej forme, opäť začína využívať sociálne siete ako dôležitý prostriedok na komunikáciu. Uvidíme, či to bude ďalej v tejto intenzite a či to nebol len jeden výstrelok,” zamyslel sa Koziak.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity