eReport.sk
Mária Šofranko (OĽaNO). Foto: tasr

Matovičovi poslanci chcú vzdelávanie „doma“ umožniť aj žiakom druhého stupňa

Návrh novely školského zákona do Národnej rady SR predložili poslanci z klubu OĽANO Mária Šofranko, Peter Kremský a Richard Vašečka. V doterajšej právnej úprave štát umožňoval plniť povinnú školskú dochádzku formou individuálneho vzdelávania ‚doma‘ iba v prípade žiakov prvého stupňa základných škôl,“ ozrejmili predkladatelia v dôvodovej správe.

Individuálne vzdelávanie, teda vzdelávanie „doma“, by sa mohlo umožniť aj žiakom druhého stupňa základných škôl.

„Cieľom predloženého návrhu zákona je vyriešenie doterajšieho stavu, v ktorom nie je umožnené individuálne vzdelávanie žiakov na druhom stupni základných škôl. V doterajšej právnej úprave štát umožňoval plniť povinnú školskú dochádzku formou individuálneho vzdelávania ‚doma‘ iba v prípade žiakov prvého stupňa základných škôl,“ ozrejmili predkladatelia v dôvodovej správe.

Z pedagogickej praxe podľa nich vyplýva, že individuálne vzdelávanie na druhom stupni je spôsobilé naplniť ciele Štátneho vzdelávacieho programu pre sekundárne vzdelávanie rovnako ako na prvom stupni napĺňa ciele Štátneho vzdelávacieho programu pre primárne vzdelávanie.

Účinnosť by mohla novela zákona o výchove a vzdelávaní v prípade schválenia parlamentom a podpísania prezidentkou nadobudnúť od 1. septembra 2021.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovičovi poslanci chcú vzdelávanie „doma“ umožniť aj žiakom druhého stupňa

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti