eReport.sk
Americký vojak, v pozadí vlajka Ukrajiny.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock

Matovičova sestra chrlí jednu výčitku za druhou: Status plný štipľavých otázok adresuje vláde!

Napätie na hraniciach nášho suseda – Ukrajiny – stúpa a hovorí sa aj o hrozbe vojnového konfliktu. Viacerí slovenskí politici už zaujali postoj k možnosti spomínanej hrozby. Minister zahraničných vecí Ivan Korčok hovoril so svojím ukrajinským rezortným partnerom o pohyboch ruských síl neďaleko ukrajinských hraníc, pričom Kyjevu opäť vyjadril podporu slovenskej vlády. Situáciu na Ukrajine monitorujeme, napätie je citeľné, zhodnotil po stredajšom rokovaní vlády minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO).  Zuzana Belicová, sestra expremiéra Igora Matoviča, však situáciu, zdá sa, vidí inak a chrlí voči vláde jednu výčitku za druhou.

“Vláda, ktorá sa tvári, že jej záleží na životoch ľudí, kľudne, poslušne a bez slova dovolí množstvo presunov cudzej vojenskej techniky cez Slovensko na Ukrajinu a do Pobaltia, kde reálne hrozí vypuknutie otvoreného vojenského konfliktu a teda zabíjania nevinných ľudí?” – pýta sa Belicová vo svojom statuse a bez servítky pokračuje v štipľavých rečníckych otázkach: “Má taká vláda ešte kožu na ksichte a jej členovia, hlavne tí, čo sa v nej hrdo označujú za kresťanov, tušia vôbec, čo je to svedomie?”

Zdroj: fb/belicova.zuzana

Svoje vyčítavé myšlienky zakončila rovnako opytovacími vetami: “Či budeme sa aj tentokrát farizejsky tváriť, že pôjde len o ´humanitárne bombardovanie´, tak ako pri agresii vojsk NATO v Juhoslávii? Budeme teda preto ako lokaj západu a USA len poslušne držať huby? Takto vám záleží na tých životoch, o ktorých tak radi rečníte? Či život rusky či ukrajinsky hovoriaceho človeka je menej ako život Slováka?”

Matovičovi sestra to vidí podobne ako Ficov Smer

Situáciu na východe Ukrajiny vníma so znepokojením aj predseda parlamentného zahraničného výboru Marián Kéry (Smer-SD), keďže sa to deje v blízkosti našich hraníc a na Slovensko to má priamy dosah. Výčitku vláde, aj keď nie takú štipľavú ako sestra Matoviča, poslal ešte v utorok aj smerák. Ako pre TASR uviedol, Smer vždy rešpektoval princípy medzinárodného práva a vyváženosti v medzinárodnej politike. “Pre nás má svet štyri svetové strany, ktoré treba rešpektovať, preto vnímame ako problematický postoj vlády SR, ktorá môže svojim nevyváženým príklonom len na jednu konkrétnu svetovú stranu prispieť k predlžovaniu konfliktu na východe Ukrajiny a nie k jeho skorému upokojeniu a vyriešeniu,” myslí si Kéry. Za najlepšiu cestu, ako konflikt vyriešiť považuje Kéry intenzívny dialóg, ktorý môže viesť k stabilnému mieru.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport