eReport.sk
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovičova hrozba. Ľudí, ktorí nepôjdu na testy, nechajú zomrieť?

Kto nepôjde na testy, nedostane od štátu adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Premiér Igor Matovič nevidí dôvod, aby sa zodpovední ľudia tým nezodpovedným, ktorí sa nedajú otestovať, skladali na liečbu. “Tí, ktorí si povedia „salám, párky“, tak aj štát bude voči nim pristupovať „salám, párky”, povedal. “Matovič nás vydiera!” spustila sa vzápätí lavína kritiky na sociálnych sieťach.

Predseda vlády ešte nevie, či testy budú, alebo nebudú povinné. Túto otázku pri príprave „tajného“ plánu stále nevyriešili. “Osobne si myslím, že by to malo byť dobrovoľné, ale ten kto sa nezúčastní, jednoducho nebude mať nejaké výhody, ktoré bude štát poskytovať v budúcom roku,“ povedal Matovič v dnešnej relácii Na telo v TV Markíza. Tí, ktorí nepôjdu na testovanie, „budú mať nejakú základnú starostlivosť, špecialitky si budú, napríklad, priplácať – ale hovorím to ako návrh, jednoducho tí ľudia ohrozia svojou nezodpovednosťou, že nepôjdu napríklad na takéto pretestovanie, ktoré budú mať bezplatné a bezbolestné, tak nepomôžu spoločnosti chrániť verejný záujem, lebo si nedovidia ďalej od nosa“.

Zdá sa vám to normálne? – pýtajú sa ľudia

Mnohých ľudí toto vyjadrenie premiéra nahnevalo a pustili sa do neho na sociálnych sieťach.
“Je toto vôbec možné? Tak nech dostanú iba základnú starostlivosť aj tí, ktorí žrali 40 rokov celé dni cukríky a zákusky a majú total obezitu a nehýbu sa. Rovnako aj tí, ktorí dostali schizu z trávy, rovnako aj tí, ktorí fajčia jednu od druhej a dostali rakovinu… zdá sa Vám toto normálne?” pýtajú sa ľudia na Facebooku, pričom viacerí to označili zo strany premiéra za vydieranie.

Pripomeňme, že štát uzavrel zmluvu na nákup testov s firmou pri ktorej stále svieti dlh voči Sociálnej poisťovni. Od trnavskej firmy Eurolab Lambda chce kúpiť 10 miliónov testov za 43 miliónov eur. Firmu vlastní Peter Krajčovič, ktorý je zároveň majiteľom súkromnej školy, ktorú navštevujú Matovičove deti.

Foto: tasr

Odoberať
Upozorniť na
guest
28 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Sledujte nás

Nehanbite sa, ozvite sa. Radi sa stretávame so zaujímavými ľuďmi a nachádzame nových priateľov.