eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovičov „žartík” má vážnu dohru: Slovenský konzulát posprejovali nevhodným nápisom!

Zdá sa, že žartík nášho premiéra počas jeho rozhovoru v relácii Rádia Expres, kde uviedol, že za ruskú vakcínu Sputnik V sľúbil Moskve Zakarpatskú Ukrajinu, má dohru. Naši susedia sa nad tým rozhodne nepovzniesli. Aj keď sa im Igor Matovič za to verejne ospravedlnil a vinu si priznal, zrejme to nestačí. V ukrajinskom meste Charkov, neznáme osoby posprejovali priečelie slovenského honorárneho konzulátu

Na budove sa objavil nápis „Vymeníme Slovensko za Krym”, odkazujúci na Matovičov výrok. Záber zachytávajúci grafity bol zverejnený na viacerých sociálnych sieťach.

Rusko zabralo územie Krymského polostrova vo februári 2014 a nasledujúci mesiac ho po spornom referende, ktoré Ukrajina ani Západ neuznali, pričlenilo k svojmu územiu.

V ukrajinskom meste Charkov, neznáme osoby posprejovali slovenský konzulát. – Foto: Twitter

Korčok: Dokazuje to silu slov v zahraničnej politike

Incident v Charkove ukazuje, že slová v zahraničnej politike majú naozaj väčšiu váhu, ako v tej vnútornej, a musíme vážiť, ako ich používame. V piatok to v reakcii na posprejovanie budovy slovenského konzulátu v ukrajinskom meste Charkov uviedol slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korčok.

Šéf rezortu slovenskej diplomacie zároveň pripomenul, že on sám sa svojmu ukrajinskému partnerovi za výrok predsedu vlády už ospravedlnil.

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity