tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič vypustil ďalší diel seriálu. „Ľudia boží“ však nechápu

Premiér Igor Matovič začal pred pár dňami na svojej sociálnej sieti publikovať seriál, ktorý by sa dal nazvať „Ahojte, ľudia boží“. Včera zverejnil tretí status, tento raz porovnal deti z bohatých a chudobných rodín. Veľa fanúšikov však absolútne netuší, kam svojimi úvahami mieri.

„Ahojte, ľudia boží. Nasledujúce dni Vám tu položím pár otázok. A poprosím Vás o úprimné odpovede, komentár, prípadne návrh, ako by ste problém riešili. Nebudú to otázky pre otázky, ale čo nimi sledujem, Vám zatiaľ prezradiť nemôžem,“ začína na úvod každého statusu z tohto seriálu Matovič. Už obdivoval matky a pripomenul, že majú nižšie platy ako muži, pozastavoval sa nad nelichotivým demografickým vývojom a najnovšie rieši sociálne rozdiely medzi deťmi. „Dvaja spolužiaci v jednej triede. Janko, syn bohatých rodičov podnikateľov. Značkové oblečko, tenisky, Apple hodinky, mobil a tablet. Trikrát do roka exotická dovolenka s rodičmi. Anička, dcéra osamelej šičky s minimálnou mzdou. Spolu s bratom bývajú v podnájme. Šaty po sesternici, nikdy nebola v kine ani v mekáči. Ledva prežívajú a o dovolenke len snívajú,“ napísal premiér. „Deti nemôžu doplácať na to, ako úspešní sú ich rodičia. Ak sa rodičia snažia, deťom by sme ako zodpovedné spoločenstvo ľudí mali zabezpečiť taký životný štandard, aby sa nemuseli pred svojimi spolužiakmi cítiť ako menejcenní,“ myslí si Matovič, ktorý sa pýta, či nastal čas spraviť zo Slovenska prorodinný štát.

Foto: tasr, facebook IM

„Tieto otázky majú vyvolávať ako čo? Nejakú ľútosť? Hnev? Boj proti nespravodlivosti? My tu nie sme na filozofickom krúžku,“ myslí si jeden z diskutujúcich. Ďalšieho hnevá, že premiér dáva iba otázky. „Budete sa do konca vášho krátkeho funkčného obdobia len pýtať, alebo začnete aj niečo robiť?“ Našli sa aj takí, ktorým sa príbeh o bohatom a chudobnom dieťati nepáčil. „Bože, to je zlý sen tieto detinské otázky niekoho, komu deti chodia do súkromnej školy ku chlapíkovi, čo od neho dostal milióny za testy, ktoré celoplošne nepomohli znížiť úmrtia,“ rozčuľuje sa fanúšik a pridal sa ďalší. „Rovnosť? A čo rovnosť pri zákaze návštev v nemocniciach počas korony, pri povinnosti karantény po návrate zo zahraničia, posudzovaní plagiátorstva, dodržiavaní ústavy pri vytváraní rôznych zákazov vo vládnych vyhláškach,“ zhrnul do jednej vety väčšinu škandálov súčasnej vlády.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič vypustil ďalší diel seriálu. „Ľudia boží“ však nechápu

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku