eReport.sk
Mária Kolíková (Za ľudí).
Mária Kolíková (Za ľudí). Foto: tasr

Matovič šokuje o Kolíkovej: Chodila sa do paláca dohadovať ako povaliť vlastnú vládu!

Expremiér Igor Matovič si zase vylial srdce. V rozhovore pre TA3 prezradil, že šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková bola súčasťou predstavy prezidentského paláca o úradníckej vláde. Tvrdí, že ministerke spravodlivosti od začiatku kryli chrbát a ona sa im pri prvej príležitosti otočila.

„Márii Kolíkovej som od začiatku držal chrbát. Bola prvým ministrom na rane, ktorý mal po smrti Lučanského odstúpiť, lebo to bolo svojím spôsobom aj jej zlyhanie a tiež zlyhanie systému, za ktorý bola zodpovedná. Ale podržali sme ju aj v tejto ťažkej chvíli,“ povedal v rozhovore minister financií Igor Matovič. 

Matovič dodal, že ministerka Kolíková sa jemu a bývalému ministrovi zdravotníctva otočila chrbtom. „Pri prvej príležitosti a bez akejkoľvek príčiny sa rozhodla, podľa mňa veľmi neférovo, bojovať proti Marekovi Krajčímu a potom aj proti mne,“ vylial si srdce Matovič. Podľa neho sa Kolíková chodila do paláca dohadovať o tom, ako povaliť vlastnú vládu.

Kopol si aj do Čaputovej

Matovič využil príležitosť a ako býva zvykom kopol si aj do hlavy štátu. Správanie prezidentky Zuzany Čaputovej počas krízových situácií ho veľmi mrzí. „Počas môjho premiérovania mi pani prezidentka ani raz nepomohla,“ posťažoval sa a tvrdí, že Čaputová sa s ním ani nechcela stretnúť, keď s ňou pred rokom chcel vystúpiť na tlačovej besede. 

„O tom ľudia nevedia, to je podľa mňa obrovské zlyhanie človeka, ktorý má tú najvyššiu ústavnú funkciu a mal by sledovať v takýchto kritických situáciách dobro v spoločnosti, nie nejaký svoj falošný obraz o samom sebe alebo o samej sebe. Mňa to mrzí,“ skonštatoval expremiér s tým, že on sám sa snažil napomáhať tomu, aby Čaputová bola zvolená za prezidentku.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič šokuje o Kolíkovej: Chodila sa do paláca dohadovať ako povaliť vlastnú vládu!

4 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti