eReport.sk
Matovičovi a spol v sobotu zachránilo zadok, že nesplnil svoj sľub.
V popredí Igor Matovič, vľavo Eduard Heger a vpravo Roman Mikulec (všetci OĽANO). Foto: tasr

Matovič: Šimkovičovú budeme odvolávať tak dlho, ako oni odvolávali Mikulca!

Hnutie Slovensko neprekvapuje, že sa v pondelok nepodarilo začať rokovanie mimoriadnej schôdze Národnej rady (NR) SR k návrhu na odvolanie ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej (nominantka SNS). Jej odvolanie hnutie podporí pri najbližšej príležitosti.

Mohlo by vás zaujímať

  1. Michal Šimečka

Porovnanie s Mikulcom

Líder hnutia Igor Matovič tvrdí, že koalícia „zatvára ústa“ opozícii tým, že neumožnila rokovať o návrhu na odvolanie Šimkovičovej. 

„Je to hanba vládnej koalície, lebo my sme im osem ráz schválili program schôdze, aj keď ich logicky nebolo dosť, pri odvolávaní len jedného ministra Romana Mikulca,“ povedal Matovič novinárom v parlamente.

Samá kritika..

Matovič tiež uviedol, že ministerka šla do Spojených arabských emirátov na konferenciu UNESCO o vzdelávaní v kultúre. Kritizoval však, že jej pracovná cesta má trvať šesť dní, do 17. februára, hoci konferencia trvá tri dni, od 13. do 15. februára.

Predseda poslaneckého klubu hnutia Slovensko Michal Šipoš zároveň pripomenul, že ministerka kultúry je ukážkou nekompetentnosti ministrov Ficovej vlády.

Poslanci NR SR nebudú v pondelok rokovať o návrhu na odvolanie ministerky kultúry. V rokovacej sále nebola v úvode mimoriadnej schôdze nadpolovičná väčšina všetkých poslancov. Keďže parlament nebol uznášaniaschopný, predseda NR SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) presunul rokovanie o návrhu na utorok (13. 2.) o 8.00 h.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič: Šimkovičovú budeme odvolávať tak dlho, ako oni odvolávali Mikulca!

Odoberať
Upozorniť na
17 Komentáre
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre