eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO) predkladá návrh zákona o úprave výpočtu platu poslancov
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič sa zobudil a vyráža do boja. Svojej úlohe dal takmer filmové meno!


Nebude to len tak. Kto si myslel, že minister financií Igor Matovič, sa len tak ľahko vzdá nápadu s vyššou daňou, aby bolo z čoho vyplácať rodinné prídavky, bol na omyle. Už pred pár dňami expremiér povedal, že sa nevzdá za žiadnu cenu a teraz to opäť potvrdil.

„Na rodine záleží. Na úplne každej a áno, aj na tej neúplnej úplne rovnako,“ zamyslel sa hneď ráno na sociálnej sieti Matovič. „Pomocná ruka štátu, ktorá dopustí, že rodina s deťmi je na Slovensku štatisticky najviac ohrozená chudobou, ktorá dopustí, že čím viac dobre vychovávaných detí, tým je ohrozenie chudobou väčšie … je len ilúziou pomoci. Ilúziou sociálneho štátu,“ spustil minister financií a pridal aj hashtagy #MissionPossible a #DámeTo.

Zdroj: Facebook Igor Matovič

Minulý týždeň sa Matovič nechal počuť, že by rád zvýšil DPH na 25 % a z toho by potom podporil rodiny s deťmi. Expremiérovi už totiž dlhšie leží na srdci zvyšovanie pôrodnosti na Slovensku. Jeho nápad sa však nestretol s pochopením u koaličných partnerov.

SaS sa vyslovene postavila proti zvyšovaniu daní a šéfka zdravotníckeho výboru Jana Bittó Cigániková zašla ešte ďalej. „Keby sme nenakúpili testy, máme aj na rodinné prídavky,“ nechala sa počuť poslankyňa za SaS, ktorá si myslí, že si Matovič kupuje voličské hlasy.

r

Matovič by chcel zvýšiť DPH, SaS mu odkázala, že s tým súhlasiť nebude. – Foto: tasr

Expremiérove sociálne cítenie a snaha pomôcť rodinám sa však trochu míňa účinkom. Ľudia sú nahnevaní kvôli možnému zvyšovaniu daní a dali to financmajstrovi poriadne pocítiť. „Dobre sa vraví o rodine, keď mám na účte 100 mil. eur. Ehm, pardón, tvoja manželka má,“ pustil sa do expremiéra jeden z fanúšikov na sociálnej sieti. „DPH rovno na 50 % a bude tu raj na zemi. Táto vláda zanechá po sebe takú paseku, že smerácke kauzy budú rodičia čítať malým deťom pred nocou na upokojenie,“ pridal sa druhý.

Niektorí si zarýpali ešte viac a pýtali sa, či záleží aj na rodinách, ktorých základ tvorí pár rovnakého pohlavia. Prevládal však názor, že zvyšovať prídavky áno, ale nie na úkor zvyšovania daní. Objavili sa však aj špekulácie, že za celým týmto humbukom je iba snaha odpútať pozornosť od nákupu ruskej vakcíny Sputnik V či antigénových testov.

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič sa zobudil a vyráža do boja. Svojej úlohe dal takmer filmové meno!

KOMENTOVALI STE: