eReport.sk
Igor Matovič (OĽaNO).
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič sa zaočkoval Sputnikom: Mohli sme ním vakcinovať pol milióna ľudí ak by nebolo dezolátov v ŠÚKL!

A je to tu! Dlho sme sa načakali, no nakoniec to prišlo. Minister financií Igor Matovič po niekoľkých dlhých mesiacoch nakoniec splnil svoj sľub z čias keď bol ešte premiérom a dal sa zaočkovať vakcínou Sputnik V od ruského výrobcu. Práve dovoz tejto očkovacej látky na Slovensko vyvolal v marci vládnu krízu čo viedlo napokon ku koncu Igora Matoviča ako premiéra.

Túto skutočnosť Matovič s najväčšou pravdepodobnosťou neprekusol ani po takmer štyroch mesiacoch čo už nie je predseda vlády. V statuse na sociálnej sieti v ktorom informoval o svojom zaočkovaní prvou dávkou vakcíny Sputnik poriadne nakydal na všetkých, ktorý nákup ruskej látky kritizovali.

Síce po 26 dňovom čakaní na termín, ale mám už včeličku za sebou,) Na klinike cudzokrajných chorôb ňou zaočkovali vyše 8 tisíc ľudí…a mali minimum vedľajších účinkov a žiadne závažné…,” začal príspevok šéf rezortu financií aj hnutia OĽANO. Stal sa tak iba druhým slovenským politikom po straníckom kolegovi Györgyovi Gyimesim, ktorý si nechal vpichnúť ruskú vakcínu.

Za neúspech Sputnika môžu dezoláti

Slovensko nakúpilo vakcíny Sputnik V v marci, pôvodne sa mal kontrakt týkať využitia dvoch miliónov dávok. Z prvých 200-tisíc dávok sa však väčšina nevyužila a 160-tisíc nedotknutých vakcín sme predali naspäť ruskej strane. Očkovacie fiasko má podľa neho jasných vinníkov a nie je to on. „Ak by dezoláti v politike, v ŠUKL a médiách Sputnika nedémonizovali, mohli sme mať ním dnes zaočkovaného pol milióna ľudí tak ako Maďari. Pre nich však tupý boj voči Rusku a Matovičovi bol cennejší ako zdravie a životy ľudí,” naštval sa Matovič.

Svoj doklad o zaočkovaní zverejnil Matovič na internete – Foto: FB/IM

Ďalej píše, že na to doplatíme všetci. „Lebo dnes sa môžu už aj na hlavu postaviť, ale ak odstrašili od Sputnika pochybujúcich v čase covidohrozenia, ničím tých istých ľudí už nepresvedčia na nič iné v čase relatívneho covidpokoja,” rozčuloval sa minister. Na záver pridal aj detaily očkovania. „Keďže niekto šíril svoje bludy: na termín som sa nahlásil 30. júna večer, 21. júla 12:42 mi prišlo potvrdenie s termínom na včera,” uzavrel status.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport