eReport.sk
predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO)
Igor Matovič (OĽaNO) Foto: tasr

Matovič sa hlási z Moskvy. Ratlík začal svoj štekot proti Sputniku!

Aj vám už chýbali statusy expremiéra na sociálnych sieťach? Po dnešnom dni možno smelo povedať, že Igor Matovič je späť. Ako vicepremiér a minister financií to poriadne roztočil a rozhodol sa ukázať svojim koaličným partnerom, že na vláde nebude iba do počtu.

Dnes si na prekvapenie mnohých Matovič vyrazil do Moskvy, kde plánuje rokovať o ruskej vakcíne Sputnik V. Ako vyplýva z expremiérových vyjadrení a niekoľkých statusov, svojej predstavy o tom, že sa u nás bude očkovať neregistrovanou vakcínou sa nevzdal a urobí všetko pre to, aby sme o Sputnik V neprišli. Že Matovič zvolil nie úplne štandardný spôsob, ako rokovať v zahraničí, naznačil počas tlačovej konferencie aj minister zahraničných vecí Ivan Korčok, ktorý sa chce o celej vzniknutej situácii porozprávať na najbližšom zasadnutí vlády. Povedal tiež, že vakcíny ako také, má vo svojej kompetencii ministerstvo zdravotníctva.

Matovič sa svojho sna o Sputniku nevzdal. – Foto: tasr

Šéf rezortu diplomacie upozornil, že čo sa týka samotnej vakcíny, dostávajú sa k ľuďom rôzne dezinformácie. „Zachytil som dezinformáciu priamo z adresy Sputnika o tom, že je to vakcína, ktorá je na Slovensku registrovaná. Toto je príklad, keď verejnosť dostáva mätúce informácie,“ povedal Korčok. Nevedno, či toto bolo spúšťačom, ale netrvalo dlho a na sociálnej sieti Igora Matoviča sa objavil tajomný odkaz. „Zdravím z Moskvy. Na Slovensku vraj opäť nejaký “strašne nebezpečný” ratlík začal svoj nenávistný brechot kvôli Sputniku. Ja tu urobím to, čo je mojou psou povinnosťou a on nech si zatiaľ teda opäť užije svoju chvíľku pocitu nadľudskej dôležitosti,“ napísal z Ruska expremiér. Koho myslel tým „ratlíkom“ nie je zrejmé. Rovnako nie je zrejmé, čo myslí svojou „psou povinnosťou“, ale vzhľadom na frekvenciu príspevkov na sociálnej sieti sa to zrejme čoskoro dozvieme.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy