tuzla evden eve nakliyat
eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič robí kampaň: Ak mi dáte lajk, možno sa zaočkuje Pavlínka!

Krátko po Vianociach sa začalo s očkovaním proti COVID-19. Podľa plánu sa začína iba s vybranými skupinami občanov, širšia verejnosť si ešte chvíľu počká. Hoci odborníci už dlhšie upozorňujú na potrebu dobrej kampane, aby sa dalo čo najviac ľudí zaočkovať, zatiaľ to na žiadne veľké aktivity nevyzerá.

Zdroj: memoviny

Premiér Igor Matovič sa na svojej sociálne sieti síce snaží, no má to zrejme opačný efekt. Nedávno zdieľal obrázok o tom, ako profesor Krčméry vyzeral pred a po očkovaní. Vtip mal byť v tom, že po očkovaní sa z neho stal supersvalovec. Hoci malo ísť o žart, nie každý bol z neho vo vytržení. „Naozaj úžasný kick off vakcinačnej kampane. Určite ste týmto mnohých presvedčili. Je mi z vás nevoľno,“ napísala pod Matovičov status jedna z diskutujúcich. Pridali sa ďalší. „Pán Matovič, akokoľvek sa snažím pochopiť úmysel dať na Vašu fcb stenu túto obscénnosť, nerozumiem Vám. Aj keď môžete byť urazený pre isté „nepochopenie“ Vášho plánu plošného testovania, to Vás ako premiéra nezbavuje zodpovednosti za túto krajinu.“ Jedna z diskutujúcich sa začudovala, prečo zvolil premiér takúto stratégiu: „Bravo, toto je presne ten status, ktorí mali všetci odborníci na mysli, keď hovorili, že bude treba podporiť očkovanie, aby sa dalo zaočkovať čo najviac ľudí.“Niektorým sa nepáči, že išlo o zosmiešnenie samotného profesora Krčméryho. „Aj humor má svoje hranice. Úctu od premiéra by si doktor Krčméry zaslúžil,“ naložila Matovičovi fanúšička. Ďalší postreh bol ešte tvrdší: „Vám tá korona naozaj udrela na mozog. Hanba takto dehonestovať takúto kapacitu.“

Po vlne kritiky zmenil premiér rétoriku. Snaží sa pochopiť ľudí, ktorí sa boja očkovania. Ale zároveň ich vyzýva, že ak mu dajú ľudia desaťtisíc lajkov, začne na očkovanie prehovárať svoju manželku. Foto: tasr

Zrejme aj po takejto negatívnej odozve sa rozhodol Matovič trochu zmeniť rétoriku. „Viem, že mnohí z Vás ma za snahu zaočkovať čo najviac ľudí na Slovensku priam nenávidíte. A ja, priznávam, som Vás považoval zase za bláznov. A je mi to ľúto, lebo to vo výraznej väčšine určite neplatí. Áno, bláznami, a korunovanými, sú tí, ktorí šíria bludy o nanočipoch vo vakcíne a podobne. Ostatní však máte len praobyčajnú ľudskú obavu o svoje zdravie a zdravie svojich blízkych. A pre to by sme mali mať všetci určite pochopenie,“ objavilo sa na facebookovej stránke Igora Matoviča, až sa človek musí pýtať, či to naozaj písal premiér.

Ale potom to už bol zase náš pán predseda vlády. Keďže on sa momentálne kuríruje z koronavírusu, chce začať prehovárať na vakcináciu svoju  manželku a mamu. Má to však jedno ale. „Preto, ak považujete za správne, aby miesto mňa dôkaz dôvery vo vakcínu vykonali dve ženy môjho života, ktorým by som určite ublížiť nechcel, dajte lajk či srdiečko. Maminu a Pavlínku však budem prehovárať len vtedy, ak lajkov a srdiečok bude aspoň 10-tisíc. Inak to považujem za Váš súhlas, že stačí, aby som ja išiel na očkovanie až po 90 dňoch, t.j. koncom marca,“ podmienil si netradične premiér. Zatiaľ sa však ani po niekoľkých hodinách lajky nehrnú. Treba si zrejme počkať.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič robí kampaň: Ak mi dáte lajk, možno sa zaočkuje Pavlínka!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku