tuzla evden eve nakliyat Elexbet Elexbet giris Hiltonbet Tulipbet Bahis Rehberi
eReport.sk
Podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič (OĽaNO).
Igor Matovič (OĽaNO). Foto: tasr

Matovič priznal, že sa s Makóom raz stretol. Nepovedal však, že o čom spolu „točili“

Expremiér Matovič v stredu reagoval na medializované informácie, ktoré ho spájajú s najznámejším slovenským kajúcnikom Ľudovítom Makóom. Netváril sa síce, že ho nepozná, dokonca priznal, že sa s bývalým vysokým funkcionárom osobne stretol – ešte ako opozičný politik. Na otázku, čo bolo dôvodom tohto stretnutia, ale nedal konkrétnu odpoveď. Ako však Matovič uviedol, skôr išlo podľa neho o pracovné ako súkromné stretnutie.

Bývalý predseda vlády a súčasný minister financií Igor Matovič (OĽANO) odmietol, že by intervenoval za presun bývalého šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy (KUFS) Ľudovíta Makóa do SIS. „Nemám s tým nič spoločné,“ uviedol pred novinármi pred stredajším rokovaním vlády.

Bol som len informovaný, že odchádza z KUFS do SIS,“ povedal Matovič. Tvrdí, že medializované informácie prinášajúce stanovisko bývalého riaditeľa NAKA Branislava Zuriana zatiaľ nečítal.

Vraj sa s Makóm stretol pracovne

Matovič zároveň v stredu popoludní priznal, že sa s Ľudovítom Makóom raz stretol. Podľa jeho slov to malo byť ešte v čase, keď bol v opozícii. Stretnutie nemalo byť súkromné, ale ani pracovné.

Zurian: Že bol taký barter…

Topky.sk v stredu informovali, že Zurian vo februári podal na bývalého námestníka SIS a kajúcnika Borisa Beňu trestné oznámenie za krivé obvinenia a krivú výpoveď. Podnet sa mal týkať výpovedí Beňu, podľa ktorých Zurian vynášal tajné informácie.

V trestnom oznámení mal Zurian uviesť aj to, že presun Ľudovíta Makóa do SIS riešil aj bývalý premiér. Boris Beňa mu to mal vysvetliť slovami, že „premiér ho potreboval bez problémov a v tichosti, bez kriku dostať z funkcie od Hegera z Kriminálneho úradu finančnej správy, a tak ich požiadal, aby ho zobrali do SIS. Neskôr mal ísť robiť do Budapešti. Že bol taký barter, aby dobrovoľne uvoľnil miesto riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy“.

Zdroj: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič priznal, že sa s Makóom raz stretol. Nepovedal však, že o čom spolu „točili“

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti

cialis
findik haber oku