eReport.sk
Igor Matovič, foto: tasr

Matovič prirovnal haváriu v Černobyle k Sputniku. Padal na expremiéra rádioaktívny dážď?

Hoci expremiér Igor Matovič dlhodobo vychvaľuje ruskú vakcínu Sputnik V, zrejme veci nejdú podľa plánu. Opäť totiž zverejnil status, v ktorom vyčíta nevedno komu, že spravili z neregistrovanej očkovacej látky, geopolitickú zbraň v hybridnej vojne. V tejto súvislosti si dovolil prirovnať Sputnik V k tragédii v atómovej elektrárni Černobyľ.

„Dnes je 35 rokov od havárie v Černobyli,“ začal minister financií svoju úvahu. Pokračoval spomienkou z prvomájového sprievodu. „Bolo to na 1. mája 1986. Ako 12-13 ročných žiakov nás viedla pani učiteľka vo veľkom prvomájovom sprievode ulicami Trnavy. Pekný deň, len kedy-tedy na nás jemne spŕchlo. Pri tribúne sme s mávatkami zamávali komunistickým potentátom na nej a rozišli sme sa svojou detskou cestou. Nikto z nás vtedy nevedel, že v tých kvapkách z neba môže byť aj neželaný dar. Ideológia a politika bola viac ako ochrana zdravia,“ skritizoval expremiér.

Pre Matoviča je Sputnik srdcovou záležitosťou. Prirovnal ho k havárii v Černobyle. – Foto: tasr

„Tak kruto podobné na dnešné časy,“ vzdychol si Matovič a pritvrdil. „Ľúbivé populistické drísty sú in, výzvy k zodpovednosti zatracované. Vakcína je geopolitická zbraň v hybridnej vojne len preto, lebo nemá správne Made in. Úbohé vtedy, úbohé dnes. Človek na poslednom mieste,“ rozčuľuje sa financmajster.

Kto vie, čo je za jeho ublíženým statusom. Minister zdravotníctva už totiž minulý týždeň naznačil, že by sa Sputnikom v najbližších týždňoch mohlo očkovať. „V novom systéme bude možnosť aj objednávky na neregistrovanú vakcínu,” povedal Vladimír Lengvarský, pričom jediná neregistrovaná vakcína, ktorú na Slovensku máme, je práve Sputnik. Čakať sa má na výsledky testov z maďarského laboratória.

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport