eReport.sk
Premiér Igor Matovič, foto: tasr

Matovič posiela ľuďom tajné odkazy. Politička ho nazvala omylom prírody

Čo z toho bude? Premiér Igor Matovič už dva dni zásobuje svoju sociálnu sieť zvláštnymi statusmi. Obdivuje v nich ženy matky a trápi ho, že sa na Slovensku rodí stále menej detí. Zrejme už aj niečo chystá, aby sa to zmenilo k lepšiemu. Národniarka Anna Belousovová však tvrdí, že pod jeho vedením Slováci vymrú.

„Ahojte, ľudia boží. Nasledujúce dni Vám položím pár otázok a poprosím Vás o úprimné odpovede, komentár, prípadne návrh, ako by ste problém riešili,“ začína svoj statusový seriál na pokračovanie premiér Igor Matovič. Zatiaľ stihol „vydať“ dva diely. V prvom sa pýta na to, či je fér, aby matky mali nižšie platy a dôchodky ako muži. V druhej časti sa zameral na nepriaznivý demografický vývoj na Slovensku, kedy sa u nás rodí stále menej detí. „V roku 1989 sa na Slovensku narodilo 80-tisíc detí. Odvtedy vždy už len menej a za posledné roky ročne cca 57- tisíc,“ píše premiér vo svojom statuse a upozorňuje, že takto nebude mať kto pracovať a bude čoraz viac dôchodcov. „Je čas nabrať odvahu urobiť zo Slovenska skutočný prorodinný štát, alebo sa budeme dramatickému starnutiu Slovenska len prizerať tak, ako všetky vlády doteraz – od Mečiara po Pellegriniho?“ pýta sa svojich fanúšikov Matovič, ktorí tvrdí, že nejde iba o „otázky pre otázky“. „Čo nimi sledujem, Vám zatiaľ prezradiť nemôžem. Avšak tí, čo ma už poznáte, to medzi riadkami vytušíte,“ dodáva premiér tajuplne.

Práve toho sa však obáva národniarka Anna Belousovová, ktorá roky dozadu Matoviča prefackala priamo v parlamente. „Skúsenosti učia, že keď začne takto tajomne, pohroma sa blíži,“ hrozí sa politička. „Takto podobne ohlasoval svoju atómovú zbraň na „hnusobu“ a skončili sme medzi troma najhoršími krajinami sveta, čo sa týka úmrtnosti na koronavírus. Teraz chce zachraňovať demografický vývoj Slovenska a logicky mám obavy, aby výsledkom jeho snáh nebolo to, že ako národ vymrieme. Pretože tento omyl prírody a slovenskej politiky v jednom si nevšimol niekoľko zásadných faktov,“ myslí si Belousovová a upozorňuje, že zlý demografický vývoj je typický pre krajiny vyspelého západu, ale treba ho pripísať aj ekonomickej a sociálnej situácii štátu. „Mám strach, že Matovič a spol. sa budú snažiť použiť na dosiahnutie cieľa svoje obľúbené nástroje. Príkazy, nariadenia a tresty za nesplnenie kvót pôrodnosti,“ dodala národniarka. Či má pravdu, sa dozvieme možno už čoskoro.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič posiela ľuďom tajné odkazy. Politička ho nazvala omylom prírody

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport

Zaujímavosti