eReport.sk
odchádzajúci premiér SR Igor Matovič a vľavo minister financií SR Eduard Heger počas vyhlásenia po podaní demisie predsedu vlády
Igor Matovič a Eduard Heger. Foto: tasr

Matovič po podaní demisie: Nebojte sa dobre bude a Edovi môžete veriť!


AKTUALIZOVANÉ – Igor Matovič (OĽaNO) už nie je predsedom vlády, prezidentka prijala jeho demisiu a zostavením vlády poverila Eduarda Hegera (OĽaNO). V krátkom vyhlásení sa už ako expremiér poďakoval aj svojej manželke i deťom a z jeho úst padli aj slová ospravedlnenia. Na záver svojho vyhlásenia si opäť dal dole respirátor a všetkým odkázal: „Nebojte sa dobre bude a Edovi môžete veriť!“ A potom k slovu pustil Hegera.

„Bol to síce len jeden rok, ale cítim sa, akoby ich bolo desať. Bol to najťažší rok pre Slovensko od druhej svetovej vojny a prežil som ho v jedných topánkach, ale aj s jedným svedomím a s jediným cieľom chrániť životy a zdravie ľudí,“ skonštatoval odchádzajúci premiér Matovič, ktorý okrem poďakovania aj svojim najbližším, manželke Paulíne i deťom, povedal aj to, že sa ospravedlňuje: „Prosím o odpustenie všetkých chýb, ktoré som za ten rok spravil.“ Matovič zároveň ubezpečil, že Hegerovi môžu ľudia veriť. „Nebojte sa dobre bude a Edovi môžete veriť!“ – uzavrel svoj príhovor, pričom si počas poslednej vety sňal opäť z tváre respirátor.

Heger chce s Matovičom ťahať za jeden povraz

Heger poďakoval Matovičovi za jeho prácu na poste premiéra. Matovičovo odstúpenie označil za gesto, ktoré má priniesť pokoj a nádej pre Slovensko, upokojil ním podľa neho aj situáciu medzi koaličnými partnermi. „Igor, tak ako sme to spolu ťahali za jeden povraz, verím, že budeme pokračovať aj naďalej pre Slovensko,“ povedal designovaný premiér.

Vpravo odchádzajúci premiér Igor Matovič a vľavo podpredseda vlády a minister financií Eduard Heger počas vyhlásenia po podaní demisie premiéra 30. marca 2021 v Prezidentskom paláci v Bratislave. – Foto: tasr

K rekonštrukcii kabinetu dochádza po vládnej kríze, ktorú vyvolal nákup vakcíny Sputnik V. Napätie bolo v koalícii dlhodobo. Strany SaS a Za ľudí vyzývali na rekonštrukciu vlády a výmenu premiéra. Na demisiu ho vyzvala aj prezidentka.

Matovič v nedeľu (28. 3.) informoval, že pre vyriešenie koaličnej krízy sa na poste premiéra vymení s ministrom financií Hegerom. Ustúpil aj od požiadaviek voči partnerom. Hegera ako designovaného premiéra prijali aj koaliční partneri.

Zdroj: tasr

KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič po podaní demisie: Nebojte sa dobre bude a Edovi môžete veriť!

1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

KOMENTOVALI STE: