eReport.sk
Foto: SITA/Úrad vlády SR

Matovič okrikoval Blahu: Opil si sa, preskočil plot a potom si mydlil barana

Slovenský parlament za roky pôsobenia zažil naozaj všeličo. Od slovných urážok, sĺz až po facky. A už dnes je jasné, že latka politickej kultúry sa tak skoro nezdvihne. Na nedávnej hodine otázok sa totiž premiér Igor Matovič (OĽaNO) pohádal so smerákom Ľubošom Blahom. A treba dodať, že padali veľké nechutnosti.

Blaha sa pýtal Matoviča na investície jeho manželky do spoločnosti Arca Capitals. Že ide o veľmi citlivú tému, sa mohol podpredseda Smeru presvedčiť ešte v prvej prestrelke, keď ho predseda vlády nazval primitívom a príživníkom. „Vaša komunikácia je perverzná,“ vyznal sa Matovič, ktorý o pár minút na to predviedol výstup, ktorý by bolo lepšie označiť termínom „mládeži neprístupné“. Premiéra rozohnila Blahova poznámka, že sa šéf OĽaNO stále iba schováva za ženy. „Celý život sa skrývate za sukne žien. Skrývali ste sa za sukňu mamičky, keď ste páchali daňové podvody, za sukňu babičky, keď ste sa snažili predať svoju firmu, za sukňu kamarátky, keď vám robila plagiát a diplomovku a teraz sa schovávate za sukňu vašej Pavlínky,“ vypočítaval Blaha a stále dobiedzal do Matoviča kvôli kauze Arca. „Vy neviete vyvrátiť podozrenie, že ste boli zvýhodnený, lebo máte funkciu premiéra. A že vaša manželka bola iba bielou kobylou,“ pritvrdil smerák, čo Matoviča riadne naštartovalo. Spustil reč, ktorá by sa pokojne mohla stať predlohou na román pre dospelých.

Smerák Ľuboš Blaha si na hodine otázok rypol do Matoviča. Čo nasledovalo, by sa mohlo pokojne označiť ako „mládeži neprístupné“. foto: TASR

Opil sa a potom mydlil barana

Matovič vraj kedysi dostal e-mail od Blahovho spolužiaka z vysokej školy, ktorý popisoval ako sa Blaha opil po jednej skúške a pri návrate domov vyvádzal. „Išli ste okolo nejakej záhrady a tam bol baran. Vy ste preskočili a vraj ste mydlili toho barana. A teraz mi povedzte, bolo by morálne, aby som ja šíril po Slovensku, že Blaha mydlil Barana?“ zamyslel sa rečnícky premiér, ktorý asi pozabudol, že prenos z hodiny otázok je verejne dostupný a mediálne monitorovaný rovnako ako jeho tlačovky. A tak v podstate to, že podľa neho Blaha mydlil barana naozaj roztrúbil po celom Slovensku. Ľavičiar sa neskôr  zmohol iba na suchý komentár. „Na toto existuje jediná odpoveď – kazajka.“ Matovič niekoľkokrát zdôraznil, že od smeráka nečaká dôkaz, ktorý by popieral, že Blaha mydlil barana. Preto vraj nech oni nežiadajú, že bude dokazovať finančné operácie svojej manželky. Kým Blaha by musel obiehať záhrady a hľadať údajne dotknutého barana, ktorý by asi aj tak nič neprezradil, premiérovi by stačilo ukázať zmenky. Ale na to slovenská politická obec asi ešte nedorástla.

foto: SITA, TASR


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič okrikoval Blahu: Opil si sa, preskočil plot a potom si mydlil barana

Najnovšie