eReport.sk
Zľava Igor Matovič (OĽaNO) a podpredseda vlády Richard Sulík (SaS). Foto: tasr

Matovič odkázal Sulíkovi: Rišo, vždy som ťa mal rád, ale končím s tebou!

Spor medzi predsedom vlády Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom sa poriadne vyostruje. Aktuálne k tomu výraznou mierou prispel premiér, ktorý opäť, ako inak, na sociálnej sieti “venoval” nielen Sulíkovi ale celej jeho strane, poriadne dlhý status. A v ňom si Matovič veru servítku pred ústa nedával, navyše bol voči svojmu koaličnému partnerovi aj poriadne osobný.

V úvode svojho príspevku si šéf najsilnejšej vládnej strany dal veľmi záležať, aby do najmenších podrobností popísal genézu konfliktu medzi ním a Sulíkom, ktorý eskaloval počas minulého týždňa po tom, ako šéf SaS vyhlásil, že nesúhlasí s núdzovým stavom a následne cez sociálnu sieť z dovolenky hejtoval aj Matovičov návrh o komunitnom testovaní.

Povedal som si dosť

“Ako malý nezodpovedný chlapec,” komentuje Sulíkovo správanie Matovič a pokračuje: Vtedy som si uvedomil, že zažívam déjà vu z obdobia, keď úplne rovnakou stratégiou koaličný kolega vytrvalo búral Radičovej vládu v základoch … a nakoniec bol mimoriadne úspešný a Slovensko na to veľmi doplatilo. Povedal som si dosť a rozhodol som sa využiť zákonné právo predsedu vlády poveriť člena vlády vykonaním konkrétnej úlohy. S presvedčením, že ten, kto takto nezodpovedne koná voči vlastnej koalícii a vláde, musí dostať do rúk priamu zodpovednosť na riešení problému, aby sa teda ukázal, ako to vie robiť lepšie …”

Myslel som si, že sa pochlapí

Lenže Sulík si domácu úlohu nesplnil a do nedele, teda do času, ktorý stanovil premiér, neprišiel s riešeniami, ako si predstavuje manažovať pandemickú situáciu na Slovensku. To, že sa to Sulíkovi do nedele nepodarí, ale avizoval v jednej z diskusných relácií aj poslanec SaS Marián Viskupič s tým, že to fyzicky Sulík jednoducho dať dovtedy nedokáže. Ale, že v SaS Matovičovu výzvu prijímajú a na domácej úlohe sa v strane intenzívne pracuje. Matovič však toto zjavne neberie.

“Pravdu povediac, myslel som si, že sa pochlapí. Že ukáže, že nevie len nekonštruktívne búrať ako malý nezodpovedný chlapec. Bohužiaľ, nevydalo. Je pondelok poobede a ani chýru ani slychu o alternatívnom pláne strany SaS.Čo teraz?,” kladie si rečnícku otázku Matovič a hneď si na ňu aj sám odpovedá: “Takže, KONEČNÁ. Keďže pán minister úplne odignoroval legitímne danú úlohu, nemôžu ľudia viac na jeho nekonanie doplácať. Odteraz až do momentu, kým neklesne počet pozitívnych na zanedbateľné minimum, sa už nenechám vyrušovať žiadnym podrazom zo strany SaS. Nebudem sa ním zaoberať, nebudem na neho reagovať.”

Ničomu to nepomáha, možno vašim percentám

Predseda vo svojich útokoch zašiel ešte ďalej: “Keďže 52-ročný Sulík domácu úlohu nebol schopný zvládnuť, dal som teda tú istú úlohu mojej 11-ročnej Klárke, ktorá prišla za mňou s otázkou, kedy bude môcť konečne ísť do školy. Vyhrá Klárka tento súboj ideí? Neviem. Ale všetci vieme, kto ho už prehral.”

Matovič si neodpustil dokonca ani osobnú “péesku”: Rišo, teraz budem osobný. Celý čas v politike som Ťa mal vlastne rád. Vždy. Aj keď si si zo mňa robil posmešky, aj keď si huckal svojich ľudí proti nášmu hnutiu. Ja som to nerobil, nikdy. Nikdy sme neurobili nič také, že by sme médiám posunuli informáciu o SaS, ktorá by vám mohla ublížiť. Vy ste to urobili opakovane. Nevadí, čo bolo bolo. Skús, prosím Ťa, odteraz už podrazy voči koaličným partnerom nerobiť. Ničomu to nepomáha, možno vašim percentám, ale verejnému záujmu určite nie. My, tri strany, stojíme v ťažkej chvíli pevne pri sebe, pridajte sa, prosím. Ide o zdravie a životy, skús odteraz pomáhať a neubližuj. Dík.”

Nedeľa za nami, úloha nesplnená Začalo to (opäť) minulý pondelok. Na Ústrednom krízovom štábe jednohlasne všetci 5…

Uverejnil používateľ Igor Matovic Pondelok 16. novembra 2020

Zdroj: eReport.sk, FB/I.Matovič, foto: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
0 Komentáre
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Správy

Šport