eReport.sk
Igor Matovič, v pozadí Richard Sulík. Foto: tasr

Matovič obvinil sulíkovcov z vydierania: Budeme radšej rokovať s opozíciou!

Hrany sa ani zďaleka neobrúsili! Napätie v koalícii, predovšetkým medzi OĽaNO a SaS, aj v utorok svojim vyhlásením potvrdil expremiér a minister financií Igor Matovič. Ten práve z pozície financmajstra na spoločnej tlačovke so šéfom daniarov otvorene hovoril o vydieraní zo strany liberálov.

Strana SaS vydiera ministra financií Igora Matoviča (OĽANO), keď podmieňuje schválenie ústavného zákona o rozpočtovej zodpovednosti zakomponovaním daňovej brzdy. Pokiaľ SaS nezmení stanovisko, bude OĽANO hľadať podporu tohto zákona u opozície. Matovič to povedal na utorkovej tlačovej konferencii venovanej novele daňového poriadku.

Matovič: SaS vetuje zámery z programového vyhlásenia

“Zatiaľ strana SaS vydiera a blokuje zákon o rozpočtovej zodpovednosti. Mňa to mimoriadne mrzí. Práve takýto zákon by sa mal prijímať vtedy, keď ešte ústavnú väčšinu máme,” uviedol Matovič.

Minister financií upozornil, že koaličná strana nemôže vetovať zámery, ktoré boli súčasťou programového vyhlásenia vlády. “V tom prípade predpokladám, že napriek vetu SaS budeme rokovať s opozíciou a budeme sa snažiť nájsť zodpovednosť radšej medzi opozičnými stranami,” dodal Matovič.

Sulík chce v ústavnom zákone obmedzenie

Minister hospodárstva a predseda strany SaS Richard Sulík v pondelok (26. 4.) zdôraznil, že pokiaľ sa deficity rozpočtu nemajú riešiť iba zvýšením daní, ale aj znížením výdavkov, tak je veľmi dôležité, mať v tomto ústavnom zákone na zvyšovanie daní obmedzenie. Matovič však pripomenul, že na takejto zmene nebola dohoda v programovom vyhlásení vlády (PVV).

Zdroj: tasr

Zdielať / poslať / tlačiť
Odoberať
Upozorniť na
guest
1 Komentár
Najnovšie
Najstaršie Najviac hlasovaných
Vložená spätná väzba pre všetky komentáre
Zobraziť všetky komentáre

Čítajte viac…

Politika

Celebrity

Šport