eReport.sk
Igor Matovič na snímke z roku 2010. Foto: tasr

Matovič napísal neuveriteľný list. Vrátil sa mu ako bumerang!

Využil stroj času? Premiérovi Matovičovi (47) sa nepáči chaos, zmätky a mediálne prestrelky vlády. Apeluje na ukončenie škriepok, trpezlivosť, rozvahu a spoločné informovanie verejnosti. Túto výzvu však neadresoval svojmu kabinetu, ale vláde Ivety Radičovej pred viac ako desiatimi rokmi. Verejná výzva vtedajšieho koaličného poslanca, ktorá posledné dni začala kolovať po internete, sa však hodí oveľa viac pre túto jeho vládnu koalíciu ako pre tú spred dekády. Zoberie si premiér k srdcu svoje vlastné slová?

„Vážená pani premiérka, ministri a predsedovia koaličných strán, rozhodli sme sa vám napísať tento otvorený list, lebo sa už ďalej odmietame len prizerať chaosu, ktorý tu v posledné mesiace vládne,“ takto začal vtedy „obyčajný“ koaličný poslanec SaS Igor Matovič otvorený list adresovaný premiérke Ivete Radičovej a jej kabinetu pred vyše desiatimi rokmi. Spolu s ďalšími členmi svojej platformy v rámci poslaneckého klubu liberálov – Jozefom Viskupičom, Erikou Jurinovou a Martinom Feckom – vyčítal členom vlády chaotické riadenie štátu aj nezhody v rámci koalícii.

Kritik Matovič

„Nechceme sa už ďalej prizerať tomu, ako jeden deň niekto z vlády niečo vyhlási, druhý deň to niekto iný opraví a tretí deň to niekto celé poprie. Nechceme sa už ďalej prizerať tomu, že dôležitých zasadnutí koaličnej rady sa nezúčastňujú všetci najvyšší predstavitelia koaličných strán,“ rozčuľoval sa v minulosti nad Radičovej vládou mladý Matovič aj keď to vyzerá úplne tak, ako keby túto výzvu adresoval svojmu o desať rokov staršiemu ja. „Nechceme sa už ďalej prizerať tomu, ako si predstavitelia koaličných strán posielajú odkazy cez médiá,“ búšil do ministrov súčasný premiér.

Poslanec Igor Matovič v minulosti nešetril kritikou vlády Ivety Radičovej, ktorej bol súčasťou – Foto: tasr


Matovič, ktorý vtedy nemal žiadnu vládnu zodpovednosť, dával kompetentným rozumy a apeloval na ich trpezlivosť, rozvahu a riadne informovanie verejnosti. „Zahoďte preto všetky škriepky, dajte hlavy dokopy, dohodnite sa na riešeniach, a až s ich definitívnou podobou predstupujte pred médiá,“ mudroval poslanec.

Zistil, že to nie je jednoduché

Štýl politiky a jeho rétorika z čias keď nemal žiadne kompetencie sa mu teraz podľa politológa vracia ako bumerang. „Ukazuje to, že Matovič zisťuje, že vládnutie vôbec nie je taká jednoduchá záležitosť a bojuje s tým,“ myslí si politológ Tomáš Koziak a vysvetľuje, že mu musí byť nepríjemné spomínať na jeho politickú minulosť krikľúňa a všeobecného kritika. „Ľudia začínajú poukazovať na to, že on a jeho vláda robia to, čo celý čas kritizovali. A s týmto bude mať Matovič obrovský problém,“ uzavrel politológ.


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič napísal neuveriteľný list. Vrátil sa mu ako bumerang!

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti