eReport.sk
Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) počas tlačového brífingu k aktuálnej situácii na Slovensku v Bratislave v pondelok 12. októbra 2020. Foto: tasr

Matovič: Kamarátstvo so Sulíkom skončilo, šíri bludy hodné Kotlebu

Premiér Igor Matovič (OĽANO) by koalíciu pre spor s podpredsedom vlády SR a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom (SaS) nepoložil. Napriek tomu odmieta a kritizuje Sulíkove vyjadrenia na adresu odborníkov a prirovnáva ho ku kotlebovcom, ktorí šíria dezinformácie aj o novom koronavíruse.

Matovič hovorí, že ústredný krízový štáb (ÚKŠ) v nedeľu (11. 10.) prijímal najťažšie rozhodnutie pre Slovensko za posledných 70 rokov.

Premiér sa ospravedlnil za Sulíkove

„Kamarátstvo skončilo, ale zodpovednosť ide ďalej,“ komentoval premiér. Odmietol Sulíkove slová o „tliachaninách“, ktoré sa mali týkať rokovania odborníkov.

Na snímke podpresdeda vlády a minister hospodárstva SR Richard Sulík (SAS). Foto: tasr

Premiér sa ospravedlnil za Sulíkove výroky všetkým členom pandemickej komisie a ÚKŠ. Dúfa, že Sulík vyvodí v prípade zhoršenia situácie spôsobenej novým koronavírusom osobnú zodpovednosť a nastaví sám sebe zrkadlo.

Sulíkovci: Na osobné útoky reagovať nebudeme

Vicepremiér podľa premiéra „šíri bludy“ a „žije vo svojom svete“. „Skúsme sa spamätať a nešírme bludy hodné Mariana Kotlebu,“ povedal Matovič. Dáta, ako sa šíri nový koronavírus, napríklad v reštauráciách, podľa neho boli dostupné, ale nie sú podstatné.

Matovič očakáva, že SR by sa do dvoch týždňov mohla dostať na kapacitu testovania 15.000 ľudí denne.

Sulíkovci pre TASR reagovali, že sa radi zapoja „do vecnej a racionálnej debaty“, ale na osobné útoky reagovať nebudú.

Zdroj: tasr, foto: tasr


KOMENTÁRE ČLÁNKU :

Matovič: Kamarátstvo so Sulíkom skončilo, šíri bludy hodné Kotlebu

Aktuálne

Čítajte viac…

Politika

Správy

Celebrity

Šport

Zaujímavosti